Kultura

Album White Lies nazvané To Lose My Life Or Lose My Love dorazí brzy do Evropy

White Lies si buď je zamilujete nebo jste už po smrti.

White Lies To Lose My Life Or Lose My Love
White Lies To Lose My Life Or Lose My Love
White Lies jako by byli ve své naléhavosti a třpytu budoucností rocku. Jako teenageři založili skupinu s názvem Fear Of Flying. Znají se od svých dětských plenek ze Západního Londýna a poprvé spolu vystoupili ve školním představení, kde basový kytarista Charles Cave a bubeník Jack Brown bušili do prkénka a trianglu. Jen o pár let později, když jim bylo patnáct, založili svou první pořádnou skupinu se zpěvákem jménem Harry McVeigh. Jack dostal první bicí doslova čtrnáct dní před založením skupiny.

Během prvních sobotních koncertů, kdy jim šoféry dělaly maminky, začala jejich hudba krystalizovat a všichni tři hudebníci získávali hráčskou i autorskou jistotu. Každý z členů White Lies ma jiný hudební vkus, přesto se jim podařilo shodnout se na úžasné atmosferické hudbě. Před rokem v říjnu složili první skladbu Unfinished Business. Tehdy skončili entuziasté Fear Of Flying a vznikli mistři popu White Lies.

"Hned nám došlo, že tohle je posun někam mnohem dál," říká Charles. "Měli jsme najednou písničky, které zněly úplně jinak, tak jsme se rozhodli začít s čistým štítem." White Lies
White Lies
White Lies představili publiku temnou vyzrálou hudbu - Unfinished Business s klávesami kostelních varhan, sekanou kytarou a textem o krvi na rukou. Jako by zpěvák Harry McVeigh kázal ve stylu Juliana Copea za zvuků melodičtějších Interpol. Potemněla i jejich pódiová prezentace a oblečení. Koncerty White Lies se staly intenzivní,emotivní záležitostí se slzami v očích mnoha fanoušků. Zrodil se kult.

Tvůrcem výjimečných textů je Charles, který míchá Nicka Cavea se Shakespearem, vypráví o vraždě, šílenství, pomstě, ztrátě a lásce až za hrob. Jeden z jeho příběhů je o dívce, která své rodiče tak nenávidí, že jí do své závěti vloží odstavec o aktu, kterým ji chtějí potrestat. Musí je nechat po jejich smrti oba vycpat a zavěsit si je v pokoji, aby jí byli na očích každý den. A tenhle text je jeden z těch veselejších.

19. ledna 2009 vyšlo v Británii jejich debutové album To Lose My Life Or Lose My Love a hned šlo na první příčku albové hitparády. V lednu ozdobili titulní stránku časopisu The Fly a stali se jednou ze tří nejnadějnějších kapel pro rok 2009 v anketě kritiků BRITs. Album White Lies To Lose My Life vychází pro evropské fanoušky 2. března 2009.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 28.01.2009 03:36
Poslední změna: 03.02.2009 11:07

RSS

Hodnocení: 4.92 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz