Kultura

Goran Bregović a jeho Karmen s Happy endem

Jak snadně a příjemně shodit kila po Vánocích? Rozhodně při společném tanci s Goranem Bregovićem a jeho Karmen v živelném rytmu cikánských a lidových písní z Balkánu.

Goran Bregović a jeho Karmen s Happy endemHned po klidném Štědrém večeru se bude v pražském Kongresovém centru troubit, bubnovat, fidlat, brnkat a zpívat divoké a neslušné písně. Bregovićova Karmen s Happy endem
Bregovićova Karmen s Happy endem
Zatančíte si v divokém rytmu cikánských a lidových písní z Balkánu, zasníte se při poslechu rockové balady a nakonec se necháte ohromit andělskými hlasy dětského sboru. Ano, hudební díla Gorana Bregoviće jsou divoká a nespoutaná, stejně jako jeho Karmen s Happy endem. Historicky první cikánská opera na světě vypráví v rytmu balkánské dechovky příběh plný krajních emocí: žárlivosti, vášně, štěstí, boje a rivality. Goran Bregović a jeho Karmen s Happy endemFousatý Amorek, který spletl šípy... Nešťastně zamilovaná Karmen... Příběh lásky Kleopatry, cikánské kartářky z televizní show a popeláře Bakii....Trošku ponuré, trošku komické bělehradské podsvětí chudých dělníků a lehkých dam.... Ale nebojte se, však všechno Goran Bregović a jeho Karmen s Happy endemskončí happyendem.

Bregovićova opera není romskou adaptací známé Bizetovy Carmen. Svoji dechovkovou operu mohl autor pojmenovat úplně jinak, ale dospěl k závěru, že osudy jeho postav potřebují právě archetypy z Bizetovy opery. Osudy hlavní Bregovićovy hrdinky Karmen skončí totiž trochu jinak. Happy endem. Cikáni milují šťastné konce a věří jim.

Goran Bregović
Goran Bregović
Nadaný muzikant Goran Bregović slaví obrovské úspěchy nejen v České republice, kde několikrát koncertoval, ale po celém světě. Atmosféra Bregovićových koncertů, i jeho filmů je nezapomenutelná. Bregovićova spontánní energie doslova srší všude kolem a jeho vrozený cit pro rytmus a scénickou harmonii při vystoupení vždy připraví pro diváky fascinující podívanou a Goran Bregović a jeho Karmen s Happy endemvelkolepý, nezapomenutelný zážitek.

Přijďte si zpestřit tradiční vánoční svátky a pobavit se do pražského Kongresového centra s Goranem Bregovićem a jeho Karmen s happy endem 25. prosince 2008. Vstupenky zakoupíte v prodejích Ticketpro.cz, Ticketstream.cz, Ticket-art.cz a Ticketportal.cz.

Foto Makroconcert

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.12.2008 09:29
Poslední změna: 17.12.2008 09:10

RSS

Hodnocení: 5.00 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz