Kultura

Vypsaná fiXa má nový videoklip z půjčovny antidepresivních rybiček

Pardubická kapela Vypsaná fiXa má nový videoklip. Po videoklipech Dezolát a Darling přišla na řadu i píseň Antidepresivní rybička ze stále aktuálního alba Fenomén.

Vypsaná fiXa
Vypsaná fiXa
Klip k Antidepresivní rybičce vznikal v průběhu léta 2008 v Pardubicích. Natočili ho za minimální náklady Petr Martínek a Jan Netušil a jedná se o pokračování příběhu, kteří tito autoři začali rozvíjet už v předchozím klipu na píseň Vypsané fixy Iluze.V ději se ale vracíme zpět po časové ose.

Vypsaná fiXa má nový videoklip z půjčovny antidepresivních rybičekPříběh klipu začíná v kanceláři zadluženého majitele půjčovny antidepresivní rybičky (Márdi -Vypsaná fiXa) s jedním zaměstnancem (Lee Alien-legenda amerického nezávislého filmu a zároveň přítel kapely). Tento podnikatel je vzhledem ke svým dluhům atakován zástupci mafie (Mejla a Mejn -Vypsaná fiXa) . Paralelně s tímto dějem sledujeme cesty dvou dívek. Jedna dívka (Kristýna Kudrnáčová - zpěvačka kapely Chocolate Jesus) antidepresivní rybičku vrací, protože už nemá peníze na další půjčování. Druhá dívka (Karolína Dytrtová- zpěvačka kapely Miou Miou), solventní Vypsaná fiXa má nový videoklip z půjčovny antidepresivních rybičekpodnikatelka, doráží do kanceláře s penězi a netrpělivě čeká na zapůjčení antidepresivní rybičky. Obě dívky spojuje sžíravá deprese a rozděluje stav jejich účtu.

Poselství celého klipu bychom mohli najít v komentáři Jana Netušila: "Pod pláštíkem jednoduchého mikropříběhu se skrývá několik narážek na témata manipulace a nátlaku ve světě "malých" soukromých byznysů, Vypsaná fiXa má nový videoklip z půjčovny antidepresivních rybičekrozvíjejících se nanotechnologií a distribuovaných farmaceutických produktů, které stále častěji užíváme, neuvědomujíce si zcela jejich vliv a dopad; ve světě ovládaném monopoly a různými zájmovými skupinami." Tuto zhodnocující glosu dokazuje i navazující děj v klipu Iluze, který končí tragickým koncem majitele půjčovny antidepresivní rybičky.

Důležité upozornění: Tvůrci klipu Jan Netušil a Petr Martínek zdůrazňují, že během natáčení klipu nedošlo k likvidaci ani jediné akvarijní rybičky a zároveň děkují všem za zapůjčení věcí, které se podílely na výtvarné stránce klipu.

Foto Vypsaná fiXa  

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 08.12.2008 08:05
Poslední změna: 31.12.2008 09:27

RSS

Hodnocení: 4.22 (9x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz