Kultura

Woven Hand v Divadle Archa

Středeční vecer v Arše bude jistě patřit mezi ty nejlepší momenty. V pražském Divadle Archa vystoupí v rámci festivalu Alternativa americká skupina Woven Hand a společně s nimi pražská kapela Kill The Dandies! a americká trojice Birch Book.

Woven Hand v Divadle ArchaPo necelém roce a půl se do Česka vrací charismatický šéf, mozek a hlas legendárních 16 Horsepower David Eugene Edwards se svým dech beroucím projektem Woven Hand, aby tuzemskému publiku naživo představil letošní zbrusu nové album Ten Stones. Woven Hand potvrzují Edwardsovo směřování k prastaré hudbě různých národů, které se objevuje již  na posledním albu 16 HP Folklore. Nejde ani tak o inspiraci hudbou samotnou, jako spíše o směřování k duchovním kulturním kořenům. Edwardsův nervní vokální projev může připomenout jak prastaré šamany, tak i křesťanské duchovní, ale zároveň nemá daleko ani k Jimu Morrisonovi nebo Nicku Caveovi či dokonce Ianu Curtisovi.

Kill The Dandies!
Kill The Dandies!
Až úplně na poslední chvíli a po uzávěrce všech našich tištěných materiálů oznámil evropský agent Woven Hand, že očekávané hvězdy Alternativy na současném turné doprovází  též oregonská formace Birch Book, dříve známá pod názvem In Gowan Ring, jež je považována za průkopníky tzv. wyrd-folku.

Tuzemskou scénu ve stejný večer bude reprezentovat relativně nová skupina Kill The Dandies!, jejímiž základními stavebními kameny jsou bývalí The Nihilists Hank Manchini a La Petit Sonja a dále ji tvoří členové skupin Rány Těla, Sketa Fotr, The Ritchie Success nebo Take Death. Kill The Dandies! chystají na počátek roku 2009 debutové a velmi očekávané album.

Skvělou muziku všech kapel si můžete poslechnout v pražském Divadle Archa 26. listopadu 2008 od 20 hodin coby součást programu 16. ročníku festivalu Alternativa. Lístky získáte v předprodeji v Divadle Archa, Čítárně sdružení Unijazzu a v sítích Ticketpro a Ticketportal za 350 Kč, na místě pak za 450 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 19.11.2008 10:00
Poslední změna: 25.11.2008 05:37

RSS

Hodnocení: 4.50 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz