Kultura

Výstava Beautiful People na Staroměstské radnici

Výstava Beautiful people představí krásu mládí i svody konzumu.

© Sarah Jones - The Garden (Mulberry Lodge), 1997, Cliché E. Watteau
© Sarah Jones - The Garden (Mulberry Lodge), 1997, Cliché E. Watteau
Pozoruhodnou výstavu současné světové fotografie připravila Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s FRAC Nord Pas de Calais a Francouzským Institutem v Praze. Výstava Beautiful people et la blessure secrète (a skryté rány) je další akcí Francouzské sezóny, která představuje během celého letošního roku kulturu Francie a právě na podzim vrcholí. Na Staroměstské radnici tak uvidíme přední díla z nejvýznamnější veřejné kolekce soudobého umění v severní Francii.

© Christian Boltanski - Les 62 membres du club Mickey en 1955, ADAGP, Paris
© Christian Boltanski - Les 62 membres du club Mickey en 1955, ADAGP, Paris
Tématem výstavy je idea krásy a vizuální svůdnost, vztahující se k intimitě člověka. Fotografiím, video instalacím, plakátům a kresbám dominuje mládí, elegance a konzumní radost. "Mladí, usměvaví lidé nabízejí vidinu, kterou na rozdíl od zboží a služeb koupit nelze," říká autor výstavy Miquel Bardagil. "Ocitáme se před krásnými lidmi obývajícími neskutečný, povrchní a nedosažitelný svět, který byl stvořen k tomu, aby nás svedl."

Vedle známých a respektovaných autorů, jako například Paul Mc Carthy, Christian Boltanski či Raymond Pettibon zahrnuje expozice i práce vynikajících umělců mladších generací jako Sarah Jones nebo L. A. Raeven. © Josef Koudelka - Tchécoslovaquie, 1968, Magnum Photos, Paris
© Josef Koudelka - Tchécoslovaquie, 1968, Magnum Photos, Paris
České umělce zastupují světově proslulí autoři Jiří Kolář a Josef Koudelka.

Výstava uvedená už s úspěchem v mnoha zemích světa, včetně Japonska, probíhá pod záštitou Karla Schwarzenberga, ministra zahraničních věcí České republiky, Bernarda Kouchnera a ministra zahraničních věcí a evropských záležitostí Francouzské republiky. Svou záštitu jí udělil i francouzský velvyslanec v České republice, Jeho Excelence pan Charles Fries. Výstava probíhající od 14. listopadu 2008 do 18. ledna 2009 ve 2. patře Staroměstské radnice je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Za vstupné návštěvníci zaplatí 40 Kč (dospělí) a 20 Kč (snížené).

Editor: Janinka
Vytvořeno: 13.11.2008 09:53
Poslední změna: 24.11.2008 07:51

RSS

Hodnocení: 4.00 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz