Kultura

Woody Allen poprvé v Praze

Již příští měsíc, konkrétně 20. prosince 2008 se Praha dočká premiérové návštěvy světově proslulého režiséra, herce, scénáristy a hlavně muzikanta Woody Allena a jeho kapely New Orleans Jazz Band.

Woody Allen poprvé v PrazeV dnešních dnech se sice veškerý zájem točí ohledně nového filmu Woody Allena Vicky Cristina Barcelona. V Kongresovém centru Praha ovšem půjde čistě o jazz. Woody Allen
Woody Allen
Představí se nám kapela New Orleans Jazz Band, která již po mnoho let koncertuje každé pondělí na Manhattanu, a to v tomto složení: Woody Allen - klarinet, Eddy Davis - banjo, Conal Fowkes - piano, Greg Cohen - basa, John Gill - bubny, Simon Wettenhall - trumpeta a Jerry Zigmont - trombon.

Woody Allen, který se narodil jako Allen Stewart Kongsberg, se proslavil především díky svému filmovému dílu. V šedesátých letech krátce vystupoval jako pódiový komik. V těchto představením uplatňoval svůj Woody Allena doprovodí Soon-Yi
Woody Allena doprovodí Soon-Yi
netradiční smysl pro humor stejně, jako později ve svých filmech. K dnešnímu dni má na kontě neuvěřitelných 48 filmů, na kterých se podílel buď jak scénárista, režisér, herec nebo hudební skladatel. Za svoji více než čtyřicetiletou kariéru u filmu byl dvacetkrát nominován na Oscara za režii, scénář nebo herecký výkon, z toho třikrát uspěl. Svými třinácti nominacemi za scénář drží absolutní filmařský rekord. Jeho filmy jsou navíc vždy zárukou výjimečně kvalitních hereckých výkonů. Woody Allen byl dvakrát ženatý a jeho třetí žena Soon-Yi přijede společně s ním na premiérovou návštěvu České Republiky.

Lístky na koncert kapely New Orleans Jazz Band můžete zakoupit v síti Ticketpro od 800 Kč do 5500 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 13.11.2008 09:40
Poslední změna: 22.11.2008 06:04

RSS

Hodnocení: 5.00 (10x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz