Kultura

Vášnivý tanec Tango Seducción

Nejslavnější taneční show z Buenos Aires Tango Seducción po mimořadně úspěšném loňském vystoupení se opět představí v Praze.

Vášnivý tanec Tango SeducciónSvětoznámý tanečník a choreograf Gustavo Russo společně se skupinou špičkových argentinských umělců, tanečníků, muzikantů a zpěváků předvedou publiku jiný rozměr tanga, a to jako originální, moderní taneční show, která však zcela respektuje tradici tohoto vášnivého tance.

Vášnivý tanec Tango SeducciónPředstavení Tango Seducción je jako oslava hudby a tance, během které se divák stane její součástí, a během níž má možnost spatřit dokonalý tanec ve spojení s hudbou plnou energie a hypnotizujícím hlasem špičkových sólistů. Publiku se naskytne úchvatný obraz, skutečnost ostrá jako nůž. Sám mistr Russo říká o tangu: „Tango je jako věčný plamen. Plamen, který se rodí z intimního a přirozeného vztahu mezi tanečníky, z věčné a nekontrolovatelné vášně mezi mužem a ženou. Je to plamen, z něhož se v tangu rodí pokušení." Druhé slovo v názvu souboru „seducción" (svádění, svůdnost, kouzlo) přímo sugeruje povahu tanga: tango je svůdné a čarovné, tančit tango znamená svádět. A právě prostřednictvím dramatických, humorných i erotikou nabitých tanečních scén umělci dokáží vyjádřit celé spektrum emocí a tužeb. Vášnivý tanec Tango SeducciónV průběhu vystoupení soubor ztvární různé příběhy na téma lásky. Představení vyjadřuje dobré i špatné stránky lidské povahy - něvěru, zklamání, smutek, ale také štěstí, něhu, a zejména opravdovou, věčnou lásku. Celé představení je směsicí tradičního tanga s prvky klasického baletu i moderního tance.

Soubor Tango Seducción již vystupoval ve Spojených státech, Řecku, Brazílii, Turecku, Francii, Rakousku, Norsku, Belgii, Izraeli i dalších zemích světa, a všude vyvolával nadšení a úžas nad tanečním mistrovstvím a temperamentem, který lze prostřednictvím tanga vyjádřit. Tento soubor tančil pro nejvýznamnější osobnosti mnoha zemí i pro velké hvězdy světového šoubyznysu. Vášnivý tanec Tango SeducciónJejich představení zhlédla princezna Diana, Ronald Reagan nebo Diego Maradona a všichni byli nadšeni. Média nešetří chválou a nazývají tento ansámbl „argentinským fenoménem", podle názoru kritiků jsou „chloubou své země". Gustavo Russo je za propagaci argentinské kultury považován za národního hrdinu. O tom, že si tento titul více než zaslouží se již brzy přesvědčíme i my v České republice. Vášnivý tanec Tango SeducciónTango Seducción přenese diváky do jiného světa, do krajiny vášně, kde je nechá okusit na vlastní kůži neobvyklou energii a temperament argentinského tanga.

Diváci se díky představení Tango Seducción mohou vydat na fascinující cestu do tajů tanga, a to 29. října 2008 v Divadle Hybernia. Vstupenky jsou v prodeji v pokladnách sítě Ticketpro od 650 do 1350 korun.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.10.2008 07:33
Poslední změna: 22.10.2008 09:27

RSS

Hodnocení: 4.43 (37x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz