Kultura

Velká pardubická Medela Cup 2008

Nejočekávanější dostihová událost sezóny zažila mnoho překvapení. Překvapivým vítězem závodu na malovaných dřevěných koních MEDELACup na 118. Velké pardubické se stal Ivan Trojan, který porazil favorizovanou Yvettu Hlaváčovou o dřevěnou koňskou hlavu.

Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
Na start jednoho ze závodů Ivan Trojan předstihl o koňskou délku Yvettu Hlaváčovou
Ivan Trojan předstihl o koňskou délku Yvettu Hlaváčovou
Velké pardubické MEDELACup nastoupilo na zcela netradičních koních v neděli 12. října 2008 po 12.hodině celkem devět jezdců: moderátorky Lejla Abbasová a Ester Janečková, modelka Agáta Hanychová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, herečka Milena Steinmasslová, výtvarník a hudebník Jé Jé Neduha, spisovatel a novinář Ondřej Neff a herci David Novotný a Ivan Trojan. Jakmile červený praporek startéra zahájil závod, vyrazil Ivan Trojan na koni Bajkal od výtvarníka Mikuláše Cacary na 300 metrů dlouhou trať. Jeho nástup překvapil favorizovanou Yvettu Hlaváčovou na Victorce od výtvarníka Jiřího Votruby, která zvítězila v květnové kvalifikaci MEDELACupu. Třetí místo patří srdnatě bojující Ester Janečkové na koni Kosmooký výtvarníka Josky Skalníka. Startovní pole uzavírala Lejla Abbasová na Rytíři Velká pardubická Medela Cup 2008od výtvarníků Rady Velebilové a Pavla Peciny společně s Davidem Novotným na koni Topolovi výtvarníka Martina Patřičného, kterého do cíle dohnal až za ním kráčející startér dostihu. Velká pardubická Medela Cup 2008Napínavý závod komentovala a všem jezdcům nadšeně fandila herečka Míša Maurerová. Vítěz Ivan Trojan převzal unikátní putovní pohár MEDELACupu od výtvarnice Gizely Šabókové.

Netradiční dostih představil neobvyklá umělecká díla, dřevěné koně malované známými českými výtvarníky. Poražený kůň Topol, vítězný Bajkal a třetí Kosmooký změnili po závodě majitele. Z domovské stáje Projektu MEDELA putují ke svým novým majitelům, kteří je získali v dobročinné dražbě probíhající v rámci galavečera města Pardubice. Na aktivity Projektu MEDELA tak putuje 51.500 korun. Dalšími více než 10.000 korunami podpořili Projekt MEDELA návštěvníci Velké pardubické, kteří si měli možnost vsadit na vítěze MEDELACupu, zakoupit knihu Pohádek z jiných světů, Velká pardubická Medela Cup 2008DVD s dokumentem Olgy Sommerové o projektech podporovaných MEDELOU v roce 2007 a kalendář nafocený pro MEDELU Janem Saudkem. Velká pardubická Medela Cup 2008První ročník MEDELACupu se konal pod záštitou primátora města Pardubice pana Jaroslava Demla.

S populárními jezdci a svými dřevěnými favority se budete moci setkat ještě jednou, a to 11. listopadu 2008 v pražském obchodním centru Nový Smíchov při vernisáži výstavy unikátních malovaných dřevěných koní. Výstava potrvá až do Tří králů 2009. Zájemci o zakoupení některého z originálních ořů do své domácí stáje se mohou od 11. do 18. listopadu 2008 a Velká pardubická Medela Cup 2008od 8. do 15. prosince 2009 zapojit do jejich dražby na Aukro.cz. Výtěžek z aukce bude prostřednictvím Projektu MEDELA, založeného Lejlou Abbasovou, beze zbytku rozdělen mezi aktivity pomáhající ohroženým dětem a jejich rodičům v České republice, Guatemale, Čečensku a v Keni.

Foto Michael Kaňok a Pavel Gwužď

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.10.2008 04:41
Poslední změna: 22.10.2008 04:57

RSS

Hodnocení: 5.00 (11x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz