Společnost

Den dobrých skutků a Muž roku 2008

22. a 23.srpna 2008 proběhl v Náchodě jedenáctý ročník celorepublikové akce Den dobrých skutků společně s devátým ročníkem soutěže Muž roku.

Den dobrých skutků a Muž roku 2008Jak prozradil pořadatel Den dobrých skutků a Muž roku 2008akce David Novotný, hlavním cílem bylo především sblížení zdravých a postižených dětí a lidí, včetně dětí a dospěláků z deseti stacionářů, dětských domovů a ústavů, kteří do Náchoda zavítali z celé České republiky a zúčastnili se také koncertu zpěvačky Nadi Urbánkové,

Večerní galaprogram pátečního dne akce Den dobrých skutků začal soutěží Muž roku. Dvanáct finalistů z celé České republiky a letos poprvé i ze Slovenska soupeřilo v několika disciplínách, jako je představení sebe sama, otázka na určité téma od poroty, promenáda ve spodním prádle Styx, volná disciplína či předvedení svůdného tance salsa.

Aleš Cibulka by se v soutěži styděl vystoupit ve spodním prádle.
Aleš Cibulka by se v soutěži styděl vystoupit ve spodním prádle.
Nejen krásu mladých mužů ocenily krásné porotkyně Katka Kristelová, Eva Aichmajerová, Michaela Dolinová, Lilian Sarah Fischerová, Mužem roku 2008 provázela Lucie Koňaříková-Salamé
Mužem roku 2008 provázela Lucie Koňaříková-Salamé
Eva Čížkovská, Miss ČR 2008 Zuzana Jandová, Naďa Urbánková, Lucie Váchová, Uršula Kluková, Ivana Andělová nebo Anife Ismet Hassan. V porotě zasedlo i několik mužů: Petr Vlasák, Aleš Cibulka Vítek Havliš. Večerem provázela moderátorka Lucie Koňaříková-Salamé a Erika Judínyová. Záštitu nad touto akcí převzala poslankyně Evropského parlamentu Jana Bobošíková, která přednesla zdravici a věnovala vítězi návštěvu Bruselu. „Pojedu kolegyním ukázat, jak vypadají čeští a slovenští muži a myslím, že nám budou závidět", říká Jana Bobošíková.

Den dobrých skutků a Muž roku 2008Během večera měli diváci Den dobrých skutků a Muž roku 2008možnost zaposlouchat se do písní Sisy Sklovské, Dashy, Marcely Březinové, Leony Černé, skupiny Bengas, Magdy Malé, Aliho Amiriho nebo Kláry Zaňkové. Nechybělo ani taneční představení Martina Antona z taneční školy Salsa -Dance.

Mladí muži se pustili s vervou do soutěžení a porota nakonec rozhodla takto: Mužem roku ČR 2008 se stal sedmadvacetiletý Miroslav Jech. Titul Muže roku SR pro rok 2008 získal pětadvacetiletý Martin Šmahel.

Den dobrých skutků a Muž roku 2008V sobotu večer se konal koncert naší Zlaté slavice Nadi Urbánkové a skupiny Bokomara, který měl veký ohlas u publika. Naďa Urbánková zářila a zpívala oblíbené písničky. „Tolik kytek jsem již dlouho neměla v ruce", prohlásila po koncertě s nadšením Naďa Urbánková, když v náruči držela několik kytic.

David Novotný v obležení krásných porotkyň Muže roku 2008
David Novotný v obležení krásných porotkyň Muže roku 2008
Celkový výtěžek z akce Den dobrých skutků a Muž roku v částce 103 150 Kč bude rozdělen ve finanční a materiální podobě pro Stacionář Cesta, Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují, Speciální pedagogické centrum v Náchodě a Dětský domov Pardubice.

Bylo to užasné, letošní ročník byl opravdu povedený. Jsem velmi rád za podporu od osobností, firem i médií. Musím se přiznat, že se mi při Muži roku více líbili Slováci, ale odvahu a chuť soutěžit měli všichni. Určitě se budu snažit, aby každý rok byl jiný a výjimečný", dodává organizátor Muže roku David Novotný.

Foto archiv Davida Novotného

Editor: Janinka
Vytvořeno: 24.08.2008 08:57
Poslední změna: 24.08.2008 11:09

RSS

Hodnocení: 4.50 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2019, webmaster@people.cz