Kultura

Mezinárodní výstava kaktusů 2008

Od soboty 7. června 2008 můžete na vlastní oči vidět největší akci letošního roku v Trojské botanické zahradě.

Mezinárodní výstava kaktusů 2008Výstava Kaktusy Sukulenty 2008 je společným dílem Botanické zahrady hl. města Prahy a Velvyslanectví Mexika v České republice. Jejím tématem jsou druhy Severní Ameriky (USA, Mexiko), především mrazuvzdorné, ale i jihoamerické, lesní či ornamentálně použitelné.

Nejdůležitějším místem v botanické zahradě je nyní areál sever a Expozice Mexiko, kde najdete zimovzdorné kaktusy a sukulenty a také výstavu fotografií Pavla Štichy, Eduarda Chvosty, Jaroslava Šnicra, Tomáše Doležala, Libora Kunteho a Petra Hanzelky. V Areálu Jih pak můžete obdivovat expozici netřesků. Ve skleníku Fata Morgana probíhá ve vestibulu výstava obrazů Borise Vrškového a řezbářských prací Rudolfa Gryma a v sukulentní a tropické části se těšte na expozici teplomilných a stromových druhů kaktusů Střední a Jižní Ameriky. Jsou to kaktusy epifytní, jejichž vnější vzhled vůbec neodpovídá obvyklým představám o kaktusu. V areálu Západ najdete prodejní místa, poradenství, workshopy či různé přednášky.

Cylindropuntia imbricata
Cylindropuntia imbricata
Tato kaktusová výstava je v České republice největší, s 3 000 m² expoziční plochy dost možná i největší evropská, a v Pražské botanické zahradě vůbec první. A hned přinese i řadu vzácností a skutečných špe(r)ků: předvede nejširší sortiment a množství kaktusů a sukulentů, a to jak mezi vystavovanými, tak prodejními exponáty. Představí unikátní expozici mrazuvzdorných kaktusů a sukulentů. Kaktusářům nabídne pomoc a radu při pěstování kaktusů na stanici SOS, takže si nezapomeňte vzít svůj kaktus s sebou. Olizovat se určitě budete na rychlokurzech mexické kuchyně. Jako jedni z mála lidí na světě budete mít čest „setkat se" s rostlinou Coryphantha voghteriana, která je doma v pohoří Monte de Calderon ve středním Mexiku, a Agave parviflora, vzácným chráněným exponátem z oblasti jižní Arizony a severní Sonony v Mexiku. Mezinárodní výstava kaktusů 2008Indiány dostávají do tranzu takzvané narkotické kaktusy Lophophore - peyote, jehož nový druh alberto - vojtechii představí a v České republice premiérově a symbolicky pokřtí specialista světového formátu Vojtěch Myšák. A k tomu všemu tequila!

Výstava Kaktusy Sukulenty 2008 probíhá od 7. do 22. června 2008 denně od 9 do 19 hodin v celé Botanické zahradě v Troji.

Foto Botanická zahrada hl.m. Prahy

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 04.06.2008 10:04
Poslední změna: 23.06.2008 09:46

RSS

Hodnocení: 4.50 (16x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz