Kultura

Pozvánka na koncert - Misha v paláci Akropolis

Zpěvačka Misha se představí na svém samostatném koncertě 12. března 2008 v pražském paláci Akropolis.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisPoté co zpěvačka Misha doprovodila jako Pozvánka na koncert - Misha v paláci Akropolispředskokanka senegalsko-americkou r´n´b hip hopovou star Akona 22. února 2008 v Aréně HC Sparta na pražském Výstavišti, kde ukázala, že opravdu umí a r´n´b scéna s ní musí určitě počítat, zavítá 12. března 2008 od 19:30 hodin do pražského paláce Akropolis. Tam se fanoušci Mishi mohou těšit na její samostatný koncert, kde slovenská princezna r´n´b s tajemným pohledem exotických očí předvede svůj kompletní koncertní program.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisJedna z nejpopulárnějších osobností současné slovenské hudební scény představí singly ze svých tří dosud vydaných alb: Colors in My Life, Misha a 13000krát.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisI když se hudbou zabývala už v osmi letech, v dospělosti pracovala zpočátku jako uhlazená tlumočnice z angličtiny. Až teprve vítězství v talentové soutěži Coca Cola Pop Star ji vyšvihlo na dráhu profesionální zpěvačky, která vítězstvím v soutěži dostala i možnost natočit první album. Od té doby sbírá prestižní ocenění i fanoušky. V letech 2003 a 2004 získala na Slovensku všechny hudební ceny, byla Zlatou slavicí v kategorii Objev roku a poté i jako Zpěvačka roku. Na cenách Aurel, obdobě našeho Anděla, zvítězila ve čtyřech kategoriích.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisStala se i Osobností televizní obrazovky (ceny OTO). Za debutové album Colors in My Life s pilotním singlem Náladu mi dvíhaš, který se týdny Pozvánka na koncert - Misha v paláci Akropolisdržel na špici snad všech slovenských hitparád, obdržela platinovou desku za více než 12 000 prodaných nosičů. Přes všechnu tuto slávu jí zůstala skromnost - a sluší jí.

Druhé album, nazvané prostě Misha, vyšlo na dvou CD. Oblíbené jsou zejména skladby Dobrý pocit a Barbeque party. Na posledním albu s názvem 13000krát, vydaném na podzim 2007, pracovala tři roky, a to vlastně ve čtyřech zemích, a cestou  vymýšlela další písně. Album obsahuje 15 skladeb, z toho 7 ve slovenštině, přičemž většinu z nich si kreativní zpěvačka vytvořila sama.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisO kvalitě Mishiny autorské tvorby svědčí i to, že jí baskytaru nahrál bez nároků na honorář Richard Bona, jeden z nejlepších baskytaristů na světě. Na albu se projevuje pestrost žánrů, od soulové muziky r´n´b po hip hop.

Pozvánka na koncert - Misha v paláci AkropolisMisha na sebe také prozradila, že miluje zejména perkuse, akustickou kytaru, etno i neosoulový projev. Na jednom ze songů spolupracovala s Romanem Holým a Matějem Ruppertem z Monkey Business, což je podle jejího mínění nejlepší česká kapela. Na slovenské brunetce však je přitažlivé ještě cosi nedefinovatelného - jako by z ní vyzařovala sama radost. Možná to bude maximálním zaujetím pro muziku, možná to bude zcela lidskou láskou - Misha si však své soukromí chrání. „Mé album je jediné místo, kde jsem ochotná hovořit o svém soukromí," nechala se slyšet už po natáčení druhého alba. Pouze prozradila: „Člověk, který je zamilovaný, je spokojený. Je zdravější a září. A to je nejvíc. Doufám, že to tak bude navždy."

Foto 2media.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 10.03.2008 05:55
Poslední změna: 11.03.2008 09:02

RSS

Hodnocení: 5.00 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz