Společnost

Osmany Laffita na Štrbském plese

Osmany Laffita předvedl 1. března 2008 na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách novou módní kolekci na období podzim - zima 2008/2009.

Kubánský módní návrhář Osmany Laffita
Kubánský módní návrhář Osmany Laffita
Každá premiéra nové kolekce Moderátorka Marianna Ďurianová
Moderátorka Marianna Ďurianová
Osmany Laffita je vždy velkolepou událostí. Nejedná se však pouze o módní událost, ale především také o událost společenskou, kde již skutečnost samotného pozvání znamená mnoho. Být na seznamu pozvaných hostů a zhlédnout každých šest měsíců Osmanyho novou kolekci pro nastávající sezónu je prakticky nemožné. Osmany Laffita vždy vybírá pro svoje módní show zcela netradiční místa. Tentokrát své modely prezentoval za sněhové vánice na zamrzlém Štrbském plese ve Vysokých Tatrách. A právě nepřízeň počasí dodala módní show fantastickou zimní atmosféru. Mezi modelkami nechyběla slovenská moderátorka Marianna Ďurianová nebo Miss Československa 1993 Silvia Lakatošová.

Převážně tmavě a stříbrně zabarvená zimní kolekce 2008/2009 uspokojí jak základní potřeby, tak i touhu po lehkomyslnosti. Několik modelů se vymyká základním pravidlům svou jasně červenou, výrazně fialovou, sněhově bílou, nebo tlumenou barvou zeminy.

Osmany Laffita na Štrbském pleseKabáty a obleky jsou zázračným spojením látky s kožešinou, kůží krajty a krokodýla, který mnohdy vytváří manželský trojúhelník doplněný krajkou, jež sama o sobě pracuje s myšlenkou jednotvárnosti, tak Osmany Laffita na Štrbském plesetypickou právě pro ni.

Tato kolekce je plná ženskosti a luxusu, docílené těsnými střihy, které zdůrazňují ženské křivky, aniž by tyto střihy byly ryze klasické. Modernismus udává módní trend současnosti. Být luxusní a elegantní neznamená být nedostupná. Neodolatelně sexy žena v Osmanyho pojetí je též moderní "femme fatale". Osmany, známý jako mistr korzetů večerních rób, znovuobjevil jejich uplatnění. Z nenápadné části večerních modelů učinil základní součást každodenního šatníku tím, že je umístil nad saka, kabáty a koktejlové šaty. Korzet se v této podobě stal plnohodnotným módním doplňkem. Kožešiny jsou všudypřítomné, ačkoli jen vzácně v plné podobě. Osmany Laffita na Štrbském pleseJejich použití je záměrné, s cílem ozdobit, zvýraznit, vyšperkovat, ale především dodat modelu "glamour" efekt. Černé perziánové bolerko s límcem z hedvábného taftu lemovaným křišťály má těsné rukávy až k lokti, na které navazuje objemná spodní část rukávu z černé činčily. Nadměrné šály v provedení argentinské lišky mají ve spodní části Osmany Laffita na Štrbském plesesemišové třásně, které dodávají modelu mladistvý vzhled. Kabáty z jehněčí kůže „shearling" obrácené naruby mají části zbarvené do přirozeného odstínu krajty.

Pánské obleky zvýrazňují hladké a těsné kalhoty. Sportovní přezka dodává saku a svetru méně seriózní vzhled.

Všechny doplňky pocházejí z ateliéru Osmany Laffita. Boty pro zimní sezónu jsou navrženy ve tvaru jehlového podpatku, s dvouvrstvou platformou a téměř kulatou špičkou. Osmany Laffita na Štrbském pleseTyto střevíčky zdobí od podpatku zavěšený řetízek a spony z křišťálů. Již zmiňovaný korzet se stal módním doplňkem. Kabelky jsou ozdobené pštrosími pírky. V případě pracovních povinností využívá Osmanyho žena proslulou aktovku z norka nebo krokodýla. Nová kolekce brýlí je určena pro muže i ženy. Některé modely jsou výrazné, oblíbené zejména u celebrit, jiné ve stylu brýlí pilota. Tato, v České republice velmi úspěšná, kolekce "Osmany Laffita Eyewear" je již dostupná v autorizovaných prodejnách po celém Slovensku. A nakonec šperky. Jsou velké a třpytivé. "Nezávisle na tom, co nosíte, stačí přidat pár křišťálů a okamžitě vypadáte jako filmová hvězda," říká Osmany. "Nemusíte být miliardář, stejně nikdo nepozná rozdíl mezi pravým diamantem," směje se módní návrhář.

Nejnovější Osmanyho zimní kolekci z ledového Štrbského plesa dorazí i do Čech, a to 20. března 2008 do Národního muzea.

Další fotografie z módní přehlídky Osmany Laffity naleznete ve fotogalerii.

Foto archiv Osmana Laffity

Editor: Janinka
Vytvořeno: 05.03.2008 10:37
Poslední změna: 28.03.2008 07:55

RSS

Hodnocení: 4.67 (15x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz