Kultura

Eurosong 2008

Národní kolo hudební soutěže Eurosong 2008 se blíží.

Sámer Issa
Sámer Issa
Mezi deset finalistů národního kola písňové soutěže Eurosong patří půvabná „litvínovská Pařížanka" Iva Frühlingová, Tereza Kerndlová, Markéta Poulíčková alias L.B.O., Sámer Issa, Dan Nekonečný, Čechomor, Gipsy.cz, Toxique, Temperamento a Le Monde. Vítěz národního písňového klání bude Českou republiku reprezentovat v soutěži Eurovision Song Contest 2008, dříve zvané Velká cena Eurovize, která se letos koná v Bělehradě v nové aréně. Tam se semifinále Eurosongu odehraje 20 a 22. května a na finále se můžeme těšit 24. května 2008.

Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
Křehká a zároveň temperamentní kráska s pařížským šarmem a tajuplně slibujícíma očima vnesla na českou pop scénu svěží vánek. Na Eurosongu bude zpívat ve svém druhém jazyce, tedy ve francouzštině, což by mohlo být výhodou při případné nominaci do evropského klání v Bělehradě. Jako soutěžní píseň si Iva zvolila song s názvem Partir et revenir, čili Odejít a vrátit se ze svého posledního alba Strip Twist. Nehodlá však předvádět nějaké přehnané show: „Zůstanu sama sebou. Všude vystupuji se svou kapelou a také tentokrát to tak bude," poznamenává Iva. Její píseň vypráví o lásce, o touze a také o cestách.  „Myslím, že tato píseň bude Čechům z celé té desky  hudebně nejbližší, je trochu rocková a já mám pocit, že české publikum má tuhle hudbu rádo," přiznává Iva. Konkurence na Eurosongu se nebojí: „Byla bych ráda, kdyby to dobře dopadlo. Každý je hrdý, když může reprezentovat svou zemi. A bylo by hezké, kdyby se ve světě o České republice psalo. Ale soutěže se účastním hlavně proto, že se tak prostřednictvím televize moje tvorba dostane k lidem, k nimž by se jinak nedostala."

Ovlivnit vítěze můžete hlasováním přes sms na číslo 9060609 ve tvaru SONG(mezera) a číslo interpreta. Z jednoho mobilního čísla lze poslat nejvýše 10 SMS zpráv.

Hlasovat můžete takto:
Gipsy.cz - SONG 1
Tereza Kerndlová - SONG 2
Čechomor - SONG 3
Sámer Issa - SONG 4
Markéta Poulíčková alias L.B.O. - SONG 5
Temperamento - SONG 6
Le Monde - SONG 7
Toxique - SONG 8
Iva Frühlingová - SONG 9
Dan Nekonečný - SONG 10

Národní kolo můžete sledovat v přímém přenosu 26. ledna od 20 hodin na ČT 1.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 07.01.2008 10:42
Poslední změna: 07.01.2008 11:52

RSS

Hodnocení: 3.89 (18x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz