Kultura

Mladí umělci v Dorint Hotelu

V předvánoční atmosféře se v pražském hotelu Dorint Hotel Don Giovanni Prague konala vernisáž dvou mladých umělců, Michala Blahovce a Pavla Havlíčka.

Manager hotelu Raoul Gransier, Michal Blahovec, Pavel Havlíček a Lucie Pernetová
Manager hotelu Raoul Gransier, Michal Blahovec, Pavel Havlíček a Lucie Pernetová
Dorint Hotel Don Giovanni Prague se stává svou usilovnou podporou umění  kulturním stánkem, kde mohou návštěvníci zdarma zhlédnout různé styly umění. Proto se tu po výstavě obrazů v japonském stylu Marjon de Jong konala další vernisáž, tentokrát dvou mladých výtvarníků Michala Blahovce a Pavla Havlíčka. Michal Blahovec se o svých obrazech vyjádřil: "Hlavním záměrem mé tvorby je přinášet potěšení sobě i ostatním. Další má touha je inspirovat a napomáhat k rozvíjení osobnosti." Pavel Havlíček o svých artefaktech říká: „Ve svém díle se snažím harmonizovat různé elementy daných parametrů, tj. prostředky, barvy, subjekty a dimenze. Svá díla vytvářím především jako způsob sebepoznání a projevování svých vnitřních vizí a úvah. Do Dorint Hotelu Don Giovanni Prague zavítala i půvabná Berenika Saudková
Do Dorint Hotelu Don Giovanni Prague zavítala i půvabná Berenika Saudková
V mých posledních pracích se snažím o nabití svých děl způsobem podobným jako se nabíjejí například ikony nebo talismany, a to udržováním stavu mysli a svého záměru na to, abych celé dílo protknul vibrací, která přesahuje estetickou a viditelnou stránku díla."

Mezi hosty večera kromě samotných vystavujících umělců nechyběla také další výtvarnice Berenika Saudková a členové divadla ABC, Jindřich Hinke a Lucie Pernetová.

Příjemnou vánoční atmosféru vernisáže doplnilo zdobení vánočních perníčků, gospelová hudba a koledy v doprovodu flétny a cembala. Pro potěšení chuti byly připraveny nejrůznější speciality pod taktovkou šéfkuchaře Vladimíra Kovařiče.

Výstavu umělců Michala Blahovce a Pavla Havlíčka můžete v Dorint Hotelu Don Giovanni Prague zdarma navštívit do 5.února 2008.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 26.12.2007 08:01
Poslední změna: 27.12.2007 10:10

RSS

Hodnocení: 4.71 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz