Společnost

Dolce Vita Sáry Saudkové

Divadlo Hybernia vedle moderní muzikálové scény poskytuje své prostory také k pravidelným výstavám českých umělců. Po obrazech Františka Ringo Čecha zde představuje svoji fotografickou tvorbu Sára Saudková.

Sára Saudková pozvala Petru Janů jako kmotru vernisáže
Sára Saudková pozvala Petru Janů jako kmotru vernisáže
Fotografka Sára Saudková se Křest katalogu výstavy
Křest katalogu výstavy
stala kurátorkou uměleckých výstav v Divadle Hybernia a 28. listopadu 2007 představila na vernisáži svou vlastní výstavu fotografií, nazvanou Dolce Vita, která představuje průřez tvorbou za posledních osm let.

Na zahájení vernisáže fotografií Sára prohlásila: „Jsou to obrázky z mého života. Jestli si myslíte, že jsem sprosťák nebo nějaká podivná ženská, myslete si o mě cokoliv, protože já jsem cokoliv, co si vůbec umíte o ženské představit." Sára také prozradila, že kdyby Karel Gott chtěl, nafotila by ho také, samozřejmě nahého. Sára Saudková s Karlem Gottem
Sára Saudková s Karlem Gottem
A snad právě proto Sára Karla Gotta pozvala do Divadla Hybernia, stejně jako Petru Janů, ke slavnostnímu zahájení vernisáže svých fotografií.

Sára Saudková s Janem Saudkem
Sára Saudková s Janem Saudkem
K fotografování Sáru přivedl Jan Saudek, jehož partnerkou byla Sára několik let a kterého již udělala trojnásobným dědečkem. Když se začínala Sára dívat na svět hledáčkem fotoaparátu, viděla jej tak trochu Saudkovýma očima, a proto nemohl Jan na vernisáži výstavy Sářiných fotografií chybět.

A jak se dívá fotografka a Sára Saudková
Sára Saudková
redaktorka Edita Pacovská na podobnost Sářiných fotografií s těmi od Jana Saudka? „Brzy ale se smělostí sobě vlastní vykročila z Janova stínu, a aniž popřela jeho vliv, zúročila jej při hledání vlastní výrazové cesty. Dnes, po osmi letech, se díváme nikoliv na nepovedené kopie Saudkových fotografií, jak Petra Janů a Karel Gott se stali kmotry výstavy Dolce vita!
Petra Janů a Karel Gott se stali kmotry výstavy Dolce vita!
Sářiny obrazy někteří s despektem nazývali, ale na reflexe toho, co umělkyně prožívá jako žena, partnerka a matka," uvedla Edita Pacovská.

Námětem fotografií Sáry Saudkové jsou převážně akty členů její rozvětvené rodiny. Svého manžela Samuela a děti fotí tak často proto, že je má pořád po ruce a hlavně jim nemusí platit honorář. Ovšem Sára Saudková na svých tajemných, smyslných a hravých snímcích zvěčňuje i některé známé české tváře. Modelem Sáře stál její učitel Jan Saudek, fotografka Ida Saudková nebo herec Zdeněk Podhůrský. Na fotografiích Sára Saudková předkládá příběhy lásky, citu, Sára Saudková a Marie Havlenová
Sára Saudková a Marie Havlenová
erotiky, sexu, žárlivosti, zklamání, touhy, čekání, znudění životem, pokušení i čisté radosti z mateřství. „Obrázky jsou z mého života, všechno o mně vyžvaní," řekla na vernisáži Sára Saudková o svých dílech.

Sára Saudková se spisovatelem Vladimírem Páralem
Sára Saudková se spisovatelem Vladimírem Páralem
Na vernisáž zavítaly i další členky početného klanu Saudků, fotografka Ida Saudková a dcera Jana Saudka Marie Havlenová-Saudková. Sářiny ruce džentlmensky líbal spisovatel Vladimír Páral, herec Ivan Ivan Vyskočil s přítelkyní
Ivan Vyskočil s přítelkyní
Vyskočil si hleděl své přítelkyně Lucie a svoji manželku Petru Janů doprovodil na Sářinu vernisáž Michal Zelenka.  

Protože je Sára Saudková zároveň v Divadle Hybernia Petra Janů s Karlem Gottem a manželem Michalem Zelenkou
Petra Janů s Karlem Gottem a manželem Michalem Zelenkou
kurátorkou dalších připravovaných výstav, veřejnost také seznámila s výstavním programem na další rok. „Zatím se mi podařilo uvést do života tři dětičky, které se mají velmi k světu. Věřím, že se mi v tomto směru bude dařit i na poli uměleckém a že sem budu zvát lidi na výstavy nádherné a lákavé," řekla. Dolce Vita Sáry SaudkovéV příští výstavní sezoně uvítá v galerii malíře a muzikanta Martina Němce či grafika Jiřího Slívu.

Výstavu fotografií Dolce Vita! Sáry Saudkové si můžete zdarma v Divadle Hybernia prohlédnout do 22. února 2008.

Oldřich Lichtenberg se Sárou Saudkovou
Oldřich Lichtenberg se Sárou Saudkovou

Ivan Vyskočil si prohlíží Sářiny fotografie s přítelkyní Lucií
Ivan Vyskočil si prohlíží Sářiny fotografie s přítelkyní Lucií
Spisovatel Vladimír Páral mezi fotkami Sáry Saudkové
Spisovatel Vladimír Páral mezi fotkami Sáry Saudkové
Petra Ptáčková se stala modelkou na Sářiných fotografiích
Petra Ptáčková se stala modelkou na Sářiných fotografiích
Jan Saudek s jedním ze svých dětí, dcerou Maruškou
Jan Saudek s jedním ze svých dětí, dcerou Maruškou
Dolce Vita Sáry SaudkovéSára Saudková s dcerou Jana Saudka, Marií Havlenovou
Sára Saudková s dcerou Jana Saudka, Marií Havlenovou
Sára s Petrou Janů
Sára s Petrou Janů
Dolce Vita Sáry Saudkové

Editor: Janinka
Vytvořeno: 29.11.2007 07:55
Poslední změna: 21.03.2008 07:56

RSS

Hodnocení: 4.00 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz