Společnost

Rozhovor s Gábi Gold nejen o Vánocích

Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchPřed námi jsou Vánoce, svátky klidu a pohody. Ovšem příprava na Vánoce je náročná, čeká nás shánění dárků, uklízení a pečení vánočního cukroví? Těšíte se na Vánoce?
Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchVánoce miluji od dětství. A protože mám dvě ještě relativně malé děti (doufám, že se teď desetiletá Gábinka nenaštve. Marečkovi je pět, ten si tenhle rozhovor ještě nepřečte), které miluji, tak se na Vánoce těším moc. Přece jen, když jsou děti, mají Vánoce ještě další rozměr. Ráda si užívám i tu předvánoční atmosféru. Vzhledem k tomu, že jsem pracovně hodně vytížená, hlavně v zahraničí, tak pak musím dětem i sobě všechno rychle vynahradit. Mám naštěstí úžasnou kamarádku, která mi pomáhá, takže nejsem na všechny domácí práce sama.

Máte už nakoupené dárky nebo je vybíráte až na poslední chvíli?
Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchJežíškovi už jsem napsala dávno a „Ježíšek" už má téměř všechno po kupě. Mám kolem sebe spoustu milovaných lidí, tak mě baví dělat jim radost a  dárky vybírám už od léta. Mám jen problém to vydržet a nerozdat je už v září. Maličkosti pak pořizuji průběžně.

Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchCo byste si letos nejvíce přála k Vánocům?
Ano, ten podmiňovací způsob v otázce se mi líbí. Přála „bych si" vrátit čas. Ale to bohužel nejde. Tak si přeju....hlavně zdraví dětem, všem blízkým, pohodu, hezkou práci...

Jaký byl Váš nejkrásnější vánoční dárek? Máte ho ještě?
Od malička jsem milovala zpěv, muziku...tak nejkrásnější dárek z dětství byla kytara, kterou mi dal táta. Ale brácha mi ji rozsedl, tak už ji mám, chudinku, jen ve vzpomínkách...

Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchCo bude dobrého na vánočním stole? Držíte se klasiky kapr a bramborový salát nebo připravujete nějaké své oblíbené jídlo?
Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchNa Vánoce jsem tradicionalistka. Českou klasiku - rybí polévku, smaženého kapra, bramborový salát doplňujeme o rodinnou klasiku, která se tak nějak léty vyvinula, o krevetový koktail, šunkové rolky, kuřecí řízky, lososa. Samozřejmě nechybí spousta cukroví, končíme dortem Malakov.

Máte dvě malé děti, Gábinku a Marečka, jistě se s nimi budete dívat na vánoční pohádky. Která z nich je Vaše nejoblíbenější?
Jednoznačně Tři oříšky pro Popelku. Je pro nás tak moc „vánoční", že když ji někdy vysílají v televizi v létě, tak nám to připadá jaksi nepatřičné.

Gábina s Marečkem a Gábinkou
Gábina s Marečkem a Gábinkou
Vánoce jsou spojeny s řadou nejrůznějších zvyků. Které z nich praktikujete doma?
Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchKrájíme jablíčko, pod talíře s polévkou dávám všem penízky, šupinky z kapra si schovávám do peněženky. Po večeři všichni zpíváme koledy a vánoční písničky, známe jich fakt hodně.

Kde strávíte letošní vánoční svátky?
Vždycky je trávím doma s dětmi. Letos mi to vyšlo dokonce tak, že budu mít pár volných dní i začátkem adventu, tak si to pořádně užijeme. Půjdeme se podívat do města na stromečky, někam do Rozhovor s Gábi Gold nejen o Vánocíchkostela na jesličky, projdeme vánoční trhy, dáme si dětský punč a svařené víno a nějakou dobrotu.

Chystáte se také na hory? Lyžujete?
Ano, lyžujeme celá rodina, po muzice je sport naše druhá vášeň. Pravidelně jezdíme do Jizerek, Tanvald - Plavy.

Gábi Gold se svým posledním CD Až jednou
Gábi Gold se svým posledním CD Až jednou
Do Nového roku si každý dává nějaké předsevzetí. Jaké bude letos to Vaše?
Nevím, jestli si předsevzetí dává každý, já se předsevzetími a jejich následným neplněním raději nestresuji, stresu si v práci užiji dost. Mám jedno veliké přání - zdraví všem. A jedno nejtajnější. A to neprozradím!

Rozhovor s Gábi Gold nejen o VánocíchA kdy a kde se na Vás můžeme těšit při koncertování v Čechách? Nečeká nás stejně jako vloni třeba Vánoční koncert v Lucerně?
Letos jsem v Čechách koncertovala jen sporadicky. Jsem moc ráda, že se mi tu alespoň konečně podařilo vydat nové cédéčko „Až jednou". Měla jsem hodně pracovních závazků především v Polsku. V příštím roce bych měla mít víc vystoupení u nás doma, možná i televizní pořad. Nechte se překvapit.

Foto archiv Gábi Gold a Janinka

Editor: Janinka
Vytvořeno: 28.11.2007 02:28
Poslední změna: 11.12.2007 12:51

RSS

Hodnocení: 4.91 (22x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz