Společnost

Smaragdové ostrovy

Ptáte se, kde že najdete Smaragdové ostrovy? Jsou v Indonésii, kam se vydala také spisovatelka Marie Rivai, aby napsala knihu pohádek, legend a bajek pocházející z tohoto souostroví.

Smaragdové ostrovyIndonésie je pro nás vzdálenou a Smaragdové ostrovyexotickou zemí. Přesto jsou lidé, kteří ji navštívili a oblíbili si ji. Jednou z nich je také česká spisovatelka Marie Rivai, která napsala a 20. listopadu 2007 pokřtila v pražském knihkupectví Kanzelsberger svoji knihu Smaragdové ostrovy. Kniha je souborem indonéských pohádek, legend, mýtů a bajek, k nimž autorka čerpala inspiraci při četných cestách po indonéských ostrovech Sumatře, Jávě a Bali.

Smaragdové ostrovyMarie Rivai je vlastně novodobou Boženou Němcovou, Smaragdové ostrovykterá čtenářům přibližuje pohádky a příběhy vzdálené Indonésie, které jsou poutavým čtením nejen pro děti, ale i pro dospělé. Oproti českým pohádkám je z těch indonéských patrné, že zlo na světě nebylo dosud vymýceno a zůstává s dobrem v rovnováze. V indonéských bajkách ke čtenářům promluví moudrost přírody a seznámí se i s nadpřirozenými indonéskými bytostmi.

Nádhernou panenskou přírodu 17 tisíc indonéských Marie Rivai dostala od Juraje Himaly z Petrklíče obrovskou kytici
Marie Rivai dostala od Juraje Himaly z Petrklíče obrovskou kytici
ostrovů navštívila také herečka a královna dětských Smaragdové ostrovypohádek Dáda Patrasová, která se stala kmotrou knihy Smaragdové ostrovy. Křtu nemohl chybět ani zástupce vydávajícího nakladatelství Petrklíč, Dr.Juraj Himal, a ilustrátor knihy Václav Sika. A co by to bylo za křest knihy indonéských pohádek, kdyby nebyl přítomen někdo ze samotné ostrovní říše? Proto na křest Smaragdových ostrovů zavítal velvyslanec Indonésie v České republice Salim Said. Účastníci křtu měli také možnost se blíže seznámit s indonéskou kulturou díky předvedenému pavím tanci, zvanému merak. A protože kmotrou knihy byla Dáda Patrasová, doprovodil ji její manžel Felix Slováček, který odpoledne v knihkupectví Kanzelsberger zpestřil hrou na saxofon.

Dáda Patrasová s velvyslancem Indonésie Salimem Saidem
Dáda Patrasová s velvyslancem Indonésie Salimem Saidem
Smaragdové ostrovySmaragdové ostrovyIndonéský paví tanec merak
Indonéský paví tanec merak
Smaragdové ostrovySmaragdové ostrovy

Editor: Janinka
Vytvořeno: 19.11.2007 10:13
Poslední změna: 21.11.2007 11:17

RSS

Hodnocení: 4.81 (16x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz