Kultura

Pozvánka do divadla - Sliby chyby

Divadlo pod Palmovkou uvádí hudební komedii Sliby chyby, která vypráví o tom, že být majitelem bytu, vhodného pro zálety nadřízených, nemusí znamenat jen oslnivou kariéru.

Pozvánka do divadla - Sliby chybyDivadla pod Palmovkou zahájilo svoji novou a zároveň slavnostní 60.jubilejní sezonu 12. září 2007. I tento rok se diváci mohou těšit na unikátní divadelní zážitky, vynikající herecké výkony a atraktivní repertoár, snažící se oslovit i ty nejnáročnější diváky.

Pozvánka do divadla - Sliby chybyV letošním roce uvedlo 26. října 2007 Divadlo pod Palmovkou jako svoji první premiéru hudební komedii Neila Simona, Burta Bacharacha a Hala Davida Sliby chyby podle scénáře The Apartment Billyho Wildera a I.A.L.Diaamonda.

Hudební komedie o tom, že být majitelem bytu, vhodného pro zálety nadřízených, nemusí znamenat jen oslnivou kariéru, patří k nejúspěšnějším broadwayským produkcím všech dob a v hlavních rolích se v Divadle pod Palmovkou představí Barbora Valentová v alternaci s Hanou Holišovou nebo Lucií Černíkovou, Ondřej Kavan nebo Radek Zima, René Přibil nebo Ladislav Županič či Rostislav Čtvrtlík.

Pozvánka do divadla - Sliby chybyPromises, Promises - tak se v originále jmenuje americká muzikálová komedie z roku 1968, která při prvním broadwayském uvedení dosáhla téměř 1300 repríz a neméně úspěšně obletěla svět. Popularitě muzikálu napomohla také předloha, podle které byl vytvořen.Byl jí netradičně film, a sice úspěšná romantická komedie Byt režiséra a autora scénáře Billyho Wildera s Jackem Lemonem v hlavní roli, která získala pět Oscarů.

Pozvánka do divadla - Sliby chybyPříběh lásky naivního řadového pojišťovacího úředníčka Chucka k půvabné zaměstnankyni podnikové jídelny Fran Kubelikové nešťastně zamilované do generálního ředitele byl převeden do živé divadelní podoby a doplněn písněmi, které patří mezi nejlepší světová muzikálová čísla. Sliby chyby jsou rozvernou a především zdravě ironickou komedií spojující komické i dojemné momenty. Žádná ženská sukně se v ní nemůže (a vlastně ani nechce) cítit bezpečná a být majitelem bytu vhodného pro zálety nadřízených znamená oslnivou kariéru ...

Představení Sliby chyby můžete vidět v Divadle pod Palmovkou 6. a 15. listopadu 2007. Více se o programu dočtete na webových stránkách Divadla pod Palmovkou.

Foto Jef Kratochvil

Editor: Janinka
Vytvořeno: 06.11.2007 05:10
Poslední změna: 13.11.2007 03:25

RSS

Hodnocení: 4.25 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz