Společnost

Šaty Miss World Taťány Kuchařové jsou inspirované kubismem

V pražském butiku návrhářky Hany Havelkové představila současná Miss World Taťána Kuchařová velkou černou róbu, v níž bude předávat korunku své nástupkyni na finále v čínském městě Sanya.

Šaty Miss World Taťány Kuchařové jsou inspirované kubismemUž za necelý měsíc, tedy 1. prosince 2007, předá na celosvětovém finále Miss World 2007 v Číně Taťána Kuchařová korunku své nové nástupkyni, zvolené ze sto dvaceti uchazeček. Večerní hladkou černou róbu s černou výšivkou a důmyslnými lemy z černých korálků si pro slavnostní galavečer vybrala v pražském butiku návrhářky Hany Havelkové.

Bílá glamour róba s páskem ze skleněných korálků inspirovaná stylem art deco
Bílá glamour róba s páskem ze skleněných korálků inspirovaná stylem art deco
Ostatně není to poprvé, kdy Miss World Taťána Kuchařová zvolila šaty z dílny návrhářky Hany Havelkové. V modelu z bílého saténu totiž Táňa titul nejkrásnější ženy světa před rokem přebírala a elegantní černou róbu, navrženou Hanou Havelkovou, bude mít na sobě v poslední den svého „kralování".

„Šlo mi o harmonii - bílá a černá jako protipóly, jejichž spojením se kruh uzavře," říká Hana Havelková, která se opět soustředila na to, aby šaty odrážely i něco z historie a kultury země, z níž Miss World pochází. „Celek připomíná křehké tvary kubistického porcelánu," říká Havelková. Geometricky strohou a až architektonicky řešenou linii šatů proto podtrhla dokonalou černou výšivkou, pohrála si s asymetrií i pečlivým vyvažováním proporcí: půvabné křivky ženského těla, umocněné prodlouženou siluetou róby, zároveň rozčlenila dvanácti řadami černých korálků do ostrých geometrických ploch. „Podobných principů využívalo i slavné české užitné umění z doby kubismu, které mě v tomto případě inspirovalo," říká návrhářka. „Šaty jsou zosobněním mého rukopisu - extravagantní elegance", dodává Hana Havelková.

Asymetrické černé šaty s lemy z černých korálků jsou inspirované českým kubismem
Asymetrické černé šaty s lemy z černých korálků jsou inspirované českým kubismem
Modely Hany Havelkové provázely Taťánu Kuchařovou v roli miss už od samotného začátku. V tyrkysových šatech připomínajících mořský svět předávala Táňa korunku nové Miss České republiky, ve stříbrné róbě se setkala s prezidentem Bushem, Miss World Taťána Kuchařová s Hanou Havelkovou
Miss World Taťána Kuchařová s Hanou Havelkovou
David Shwimmer ze seriálu Přátelé ji při předávání britských televizních cen obdivoval v bleděmodré s kožešinovým boa. Bělostná róba ve stylu Marilyn Monroe, v níž Taťána Miss World vyhrála, se později vydražila na charitativním večeru v New Yorku za tři čtvrtě milionu korun. Táňa tehdy prohlásila, že v tak úžasných šatech člověk snad ani nemohl mít při soutěži trému.

„Hanka je pro mne nejen oduševnělý a čistý člověk, ale také skvělá kreativní návrhářka, která umí vystihnout kouzlo ženy tak, aby se v jejích modelech cítila co nejlépe," říká Taťána Kuchařová.  „I ten nejnovější černý model Táně velmi sluší," domnívá se Hana Havelková, „působí v něm elegantně, oduševněle a zároveň naprosto originálně."

Foto APK2

Editor: Janinka
Vytvořeno: 31.10.2007 05:57
Poslední změna: 02.11.2007 04:50

RSS

Hodnocení: 4.00 (35x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz