Kultura

Čarodějky z Eastwicku v Praze

Ačkoliv má muzikálové představení Čarodějky z Eastwicku svoji domovskou scénu v Městském divadle Brno, od 24. října do 1. listopadu 2007 tento muzikál exkluzivně hostuje v pražském Divadle Hybernia.

Čarodějky z Eastwicku v PrazeKdo z nás Čarodějky z Eastwicku v Prazeby si nepamatoval krásné Čarodějky z Eastwicku, představované Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer a Jackem Nicholsonem, natočené v roce 1987 podle románu The Witches of Eastwick Johna Updika? Úspěch filmu natolik zaujal světoznámého producenta Camerona Mackintoshe, který oslovil autorskou dvojici John Dempsey (libreto a zpěvní texty) a Dan Rowe (hudba), aby napsali jevištní podobu Čarodějek z Eastwicku. Tak vznikl skvělý muzikál plný vtipných textů a podmanivé čarodějné hudby.

Čarodějky z Eastwicku v PrazeHlavní tři představitelky zoufalých žen jsou znuděné žitím v malém městečku Eastwick v New England. Rozhodnou se svůj život změnit a prožít něco výjimečného, Čarodějky z Eastwicku v Prazea tak si přičarují muže po všech stránkách dokonalého, tedy zábavného, inteligentního, pozorného a sexy. Mužský ideál se Čarodějkám skutečně zjeví, avšak v podobě ďábla Darryla van Horne.

A na koho se můžete v Čarodějkách z Eastwicku těšit? V triu čarodějek se v roli sochařky Alexy střídají Yvetta Blanarovičová, Ivana Vaňková a Jana Musilová, učitelku hudby Jane alternují Čarodějky z Eastwicku v PrazeMarkéta Sedláčková a Johana Gazdíková, redaktorku Sukie představují Alena Antalová, Radka Coufalová - Vidlák, Jitka Čvančarová nebo Hana Holišová. Svým šarmem nejen brněnské čarodějky ale i divačky jistě uhrane Darryl v podání Martina Havelky, Petra Gazdíka či Petra Štěpána.

Čarodějky z Eastwicku v PrazeČarodějky z Eastwicku vás opravdu očarují a na jevišti uvidíte kouzla a čáry: čarodějky se skutečně vznášejí nad jevištěm, smyčec sám hraje na violoncello, vyšlehnou pekelné plameny, před zraky diváků rozkvete a uzraje třešňová alej a nebude chybět známá scéna, kdy pruderní Felicie plive pecky. Bát se ale nemusíte, vše je naservírováno s ironizujícím nadhledem pod režijním dozorem Stanislava Moši.

Čarodějky z Eastwicku v PrazePřijďte se podívat i vy na Čarodějky z Eastwicku do pražského Divadla Hybernia od 24. října do 1. listopadu 2007. Pokud to v tomto datu nestihnete, nevěšte hlavu a vydejte se do Městského divadla Brno, kam z Prahy Čarodějky z Eastwicku přiletí zpět.

Foto Tino Kratochvíl

Editor: Janinka
Vytvořeno: 26.10.2007 12:25
Poslední změna: 26.10.2007 03:03

RSS

Hodnocení: 5.00 (23x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz