Společnost

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstí

Podzimní vlna módních přehlídek pomalu začíná a jako jeden z prvních svoji kolekci pro jaro - léto 2008 s názvem Asia De Cuba představil 20. září 2007 na Václavském náměstí v Praze světoznámý módní návrhář kubánského původu Osmany Laffita.

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíU předního českého návrháře kubánského původu Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffity jsme zvyklí na módní show ve velkolepém stylu na netradičních místech (vzpomeňme střechu Národní galerie nebo nástupiště Hlavního nádraží v Praze). Tentokrát si Osmany Laffita pro  prezentaci své módní kolekce pro jaro - léto 2008 s názvem Asia de Cuba vybral Václavské náměstí v Praze, pro které je akce tohoto typu naprostou premiérou. „Tímto místem jsem byl posedlý už dlouhý čas", říká Osmany. „Je to dominanta Prahy, kterou pro svou přehlídku nemohu vynechat." Tam je jedinečná možnost vidět přehlídku na vlastní oči naprosto každému.

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíDo vytvoření a následné prezentace nové kolekce se Osmany vrhnul s odvahou odpovídající jeho  výraznému charakteru. Kolekce Asia de Cuba je spojením inspirace asijským kontinentem a Osmanyho kubánských Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíkořenů. „Na začátku roku jsem strávil několik dní v Asii, a připouštím, že mě to poznamenalo", usmívá se Osmany, který je plný svěžích nápadů. Cílem ovšem nebylo vytvoření kolekce pro Asii, ale pohodlně nositelných modelů s detaily tradičního asijského oblečení.

Kolekce je celá v asijském stylu s myšlenkou, že toto oblečení bude nosit Evropan. Několikavrstvé ručně vyšívané taftové hedvábí dává dojem jakoby zavinutých modelek. Fúzi Asie a Kuby představují modely s prošívaným límcem, opaskem a také obdélníkovými rukávy. Saténové hedvábí, hedvábný dupion a šifon v barvách od přírodních pastelových, zelených, pískových, olivových, meruňkových, šeříkových a bronzových v kombinaci se světlem a zářivým disko opaskem působí harmonicky. Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíKolekce je navržena bez strojenosti, teatrálnosti, a tak zůstává naprosto nositelnou, i když jsou saka a košile s límcem „a la Mao", rukávy ve tvaru čínských deštníků a knoflíky nahrazené malými uzlíky.

Klasické pánské sako je Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíinspirované tradičním kimonem kombinovaným s úzkými italskými proužky a upoutá pozornost zajímavým zapínáním nikoliv na knoflíky, ale zavinutím s velkou sponou. To vše dává modelu neobyčejný mladistvý vzhled.

Volněji orientovaná je Osmanyho obuv pro nadcházející léto, inspirována Geishami a upravená pohledem kubánských očí. Dřevěné podstavce japonských sandálů jsou nahrazeny podpatkem ve tvaru loga Osmanyho módní značky, tedy iniciálami OL. Není již překvapením, že Osmany zdobí boty krystaly Swarovski, a to jak na podpatku, tak na páskách, potvrzujících tak jeho velmi osobitý rukopis a elegantní vzhled. Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíPánské boty v podobě dřevěných sandálů se Osmany nebojí nosit ke klasickému saku, což ostatně sám na své couture show spolu se změnou své image v podobě rozpuštěných a prodloužených vlasů ukázal.

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíNa Osmanyho přehlídce se v řadách modelů objevily známé tváře Miss Ukrajina Vlady Lytovchenko a účastníka VyVolených Pluta. Módní kreace návrháře Osmany Laffity přišla obdivovat řada osobností, mezi nimi například zpěvačka Eva Pilarová s manželem Janem Kolomazníkem, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, producent Janis Sidovský nebo herečka Světlana Nálepková s dcerou Pepinou

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíV publiku módní přehlídky bylo vidět i další známé tváře, jako expremiéra Stanislava Grosse s manželkou Šárkou, ývalého ministra Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíspravedlnosti Pavla Němce s ženou Ivou nebo herečku Hanu Čížkovou. Největší radost měl ale Osmany Laffita z přítomnosti své maminky, která se přiletěla podívat až z Kuby.

Václavské náměstí rozhodně není posledním místem, kde byla kolekce Asia de Cuba předvedena. Osmany Laffita nyní s  dvaapadesáti couture kreacemi zamíří do Londýna a poté do Dominikánské republiky.

Foto pro people.cz Jonatan

Osmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstíOsmany Laffita představil novou módní kolekci na Václavském náměstí

Editor: Janinka
Vytvořeno: 21.09.2007 12:53
Poslední změna: 27.09.2007 12:17

RSS

Hodnocení: 4.44 (43x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz