Společnost

Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila Sopku

Skupina Olympic v roce 2007 oslaví 45 let svého trvání a při této příležitosti natočila nové album s názvem Sopka, které pokřtila 20. září 2007 v pizzerii Venezia v Praze.

Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila SopkuJe to až neuvěřitelné, Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila Sopkuže členové legendární skupiny Olympic nám hrají na hudební scéně neuvěřitelných 45 let. Poslední tři roky to ovšem vypadalo, že Olympic spí, ale ve skutečnosti pilně natáčel a několikrát dokonce přetáčel nové, v pořadí již 17. album s názvem Sopka, které si nadělil ke 45. narozeninám kapely. A název Sopka je v tomto případě opravdu na místě, protože Olympic, stejně jako sopka, jakoby dřímal a nyní se probudil k životu. Olympic sice nechrlí žhavou lávu či popel, ani neburácí, ovšem rozhodně není vyhaslý a nečinný a léta mu vůbec nic neubírají na energii, spíše naopak. Jeho muzika vyzrává.

Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila SopkuDeska Sopka obsahuje třináct Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila Sopkupísniček, přičemž k hitu To není snadný už je natočen i videoklip. Hudba tohoto alba je živá a výbušná, nechybí typické balady i rockové písně. Hudbu ke skladbám alba Sopka složil frontmen kapely Petr Janda, texty pocházejí z pera Pavla Vrby, Aleše Brichty, Zdeňka Rytíře, Vlasty Henycha a Michala Prostějovského. Kapela Olympic již dvě desítky let vystupuje v nezměněné sestavě, kterou vedle jejího zakladatele, kapelníka, kytaristy a zpěváka Petra Jandy tvoří baskytarista Milan Broum, bubeník Milan Peroutka a klávesista Jiří Valenta. Na novém albu je doprovodí ještě Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila Sopkusaxofonista Vladimír Boryš Secký a trumpetista Jaroslav Halíř. Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila SopkuNa foukací harmoniku si s Olympicem zahrál také slavný americký bluesman Sugar Blue. Fandové Olympicu se tedy určitě mají na co těšit.

Kmotrou nového alba Sopka se v pražské pizzerii Venezia stala Jandova starší dcera z prvního manželství Marta se svou kapelou Die Happy a přítelem, německým zpěvákem Sashou. A křest byl opravdu stylový - bílým vínem e etiketou zpodobňující sopku. Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila SopkuA není to sopka jen tak ledajaká. Olympici nechali lávu tryskat ze symbolu Čech, hory Řípu. Petr Janda, který má rád adrenalin, dokonce Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila Sopkuplánoval, podle textu písně Jdeme lávou, že se při křtu alba budou členové Olympicu procházet po žhavých uhlíkách. Ovšem ostatní kolegové z kapely tuto bláznivou myšlenku okamžitě zamítli.

Že má Olympic stále obrovskou řadu příznivců, svědčí fakt, že pizzeria Venezia doslova praskala ve švech. Petr Janda s Yvonne Přenosilovou a zpěvákem Pavlem Sedláčkem
Petr Janda s Yvonne Přenosilovou a zpěvákem Pavlem Sedláčkem
Na křest se přišla podívat řada kamarádů a kolegů z hudební branže, mezi nimi zpěvačka Yvonne Přenosilová, zpěvák Pavel Sedláček, textař Pavel Vrba, Aleš Brichta ani Jiří Valenta pivem rozhodně nepohrdnou
Aleš Brichta ani Jiří Valenta pivem rozhodně nepohrdnou
producent Oldřich Lichtenberg, muzikant Aleš Brichta nebo ředitel Miss České republiky Miloš Zapletal. Nechyběla ani mladší dcera Petra Jandy Eliška a manželka Alice. Celým křtem provázela mladičká herečka Barbora Petrová.

Jako bonus účastníci křtu alba Sopka dostali možnost zhlédnout videoklip ke skladbě To není snadný, který se točil v ulicích Prahy i u jednotlivých členů Olympicu Petr Janda s manželkou Alicí
Petr Janda s manželkou Alicí
doma. Na záběrech z pražských ulic uvidíte lidi ve zcela běžných denních situacích nebo také bezdomovce.

Zaujetí klipem ke skladbě To není snadný
Zaujetí klipem ke skladbě To není snadný
Skupina Olympic ještě letos v říjnu vyjede na turné po Spojených státech amerických. Čeští fanoušci se mohou těšit na listopadovou a prosincovou šňůru koncertů, nazvanou Vánoční nadílka.

Petr Janda věří, že album Sopka nebude rozhodně posledním tvůrčím počinem a už se těší na kulaté padesátiny skupiny Olympic.

Skupina Olympic si ke 45. narozeninám nadělila SopkuČlenové kapely Olympic mají k oslavám opravdu důvod, už nám hrají 45 let
Členové kapely Olympic mají k oslavám opravdu důvod, už nám hrají 45 let
Ve skupině Die Happy jsou opravdu rozverní hoši
Ve skupině Die Happy jsou opravdu rozverní hoši
Členové Die Happy s novým albem Sopka skupiny Olympic
Členové Die Happy s novým albem Sopka skupiny Olympic
Milan Broum se snaží německy vysvětlit, co je hora Říp a proč je to český symbol
Milan Broum se snaží německy vysvětlit, co je hora Říp a proč je to český symbol
Miloš Skalka debatuje s Oldřichem Lichtenbergem
Miloš Skalka debatuje s Oldřichem Lichtenbergem
Petr Janda s dcerou Martou
Petr Janda s dcerou Martou
Petr Janda s mladší dcerou Eliškou
Petr Janda s mladší dcerou Eliškou
Jakub Smolík na křtu alba Olympicu
Jakub Smolík na křtu alba Olympicu
Petr Janda a herečka Barbora Petrová
Petr Janda a herečka Barbora Petrová
Petr Janda se vítá s textařem Pavlem Vrbou
Petr Janda se vítá s textařem Pavlem Vrbou
Na křest Sopky dorazil také Miloš Zapletal
Na křest Sopky dorazil také Miloš Zapletal

Editor: Janinka
Vytvořeno: 21.09.2007 12:52
Poslední změna: 03.10.2007 02:10

RSS

Hodnocení: 4.45 (71x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz