Kultura

Jack Rozparovač pomáhá dětem

Zdá se vám podivné, že by tento temný přízrak londýnských uliček pomáhal dětem? Je to tak. V pražském Divadle Kalich totiž muzikál Jack Rozparovač zahájil svoji druhou sezónu představením, jehož výtěžek byl věnován na konto nadace Kapka naděje.

Jack Rozparovač pomáhá dětemPíše se rok 1888, v uličkách Jack Rozparovač pomáhá dětemLondýna se tiše převaluje hustá mlha, na rohu postávají prostitutky a do londýnských ulic se vydává masový vrah jménem Jack Rozparovač, aby vraždil...

Jack Rozparovač již nežije jen v mnoha příbězích, povídkách a fantaziích, ale se svými vraždami prostitutek se po divadelních prázdninách vrací do Divadla Kalich.

Zdeněk Podhůrský (Ďábel) a Roman Říčař (Jack Rozparovač)
Zdeněk Podhůrský (Ďábel) a Roman Říčař (Jack Rozparovač)
Muzikál Vaša Patejdla Jack Rozparovač začal svou druhou sezónu ve čtvrtek 13. září 2007 na prknech Divadla Kalich Roman Vojtek (Robert Anderson) s Michaelou Kuklovou (Glorie)
Roman Vojtek (Robert Anderson) s Michaelou Kuklovou (Glorie)
charitativním představením. V titulní roli Jacka Rozparovače se na pódiu představil Roman Říčař, v roli Ďábla Zdeněk Podhůrský. První zavražděnou prostitutkou se stala Polly (Ivana Jirešová). Do krásné Glorie, ztvárněné  Michaelou Kuklovou, se zamiloval policejní vyšetřovatel Robert Anderson v podání Romana Vojtka. V roli prostitutky Elizabeth mohli diváci vychutnat zvučný hlas Renaty Podlipské a nezapomenutelné muzikálové melodie, romantiku i všudypřítomné Vendula Svobodová na pódiu s herci muzikálu Jack Rozparovač
Vendula Svobodová na pódiu s herci muzikálu Jack Rozparovač
napětí  doplnil postavou chudého flašinetáře Richard Tesařík a mnoho dalších.

Představení muzikálu Jack Rozparovač zhlédla mezi diváky také Roman Vojtek, Vendula Svobodová, Zdeněk Podhůrský a Jan Kábrt
Roman Vojtek, Vendula Svobodová, Zdeněk Podhůrský a Jan Kábrt
Vendula Svobodová, aby nakonec při děkovačce na pódiu Divadla Kalich převzala výtěžek z divadelního večera, který byl poukázán na konto nadace Kapka naděje. Šek v hodnotě padesáti tisíc korun prezidentce Kapky naděje Vendule Svobodové předal marketingový ředitel JC Decaux Jan Kábrt. Jack Rozparovač pomáhá dětemTentokrát bude finanční výtěžek použit pro banku pupečníkové krve. To znamená, že když maminka při porodu dá svůj pupečník do této banky, bude z něho získaná krev použita pro transplantaci krve. Tato Jack Rozparovač pomáhá dětempupečníková banka je mezinárodní, proto pupečník české maminky může zachránit nemocné dítě na druhé straně zeměkoule.  

11. října 2007 se můžete přijít podívat do Divadla Kalich na jubilejní 100. reprízu muzikálu Jack Rozparovač. Těšit se můžete i na další oblíbené muzikály, jako Hamlet, Krysař, Galileo nebo Tajemství.

Roman Říčař, Michaela Kuklová, Roman Vojtek, Vendula Svobodová, Zdeněk Podhůrský
Roman Říčař, Michaela Kuklová, Roman Vojtek, Vendula Svobodová, Zdeněk Podhůrský
Jack Rozparovač pomáhá dětemJacka Rozparovače si nenechal ujít ani Petr Zvěřina
Jacka Rozparovače si nenechal ujít ani Petr Zvěřina
Píseň londýnských prostitutek video
Píseň londýnských prostitutek
Renata Podlipská jako Elizabeth video
Renata Podlipská jako Elizabeth

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.09.2007 12:39
Poslední změna: 28.09.2007 11:13

RSS

Hodnocení: 5.00 (21x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz