Kultura

Šakalí léta opět v Divadle ABC

Léto už je pomalu za námi a s odcházejícím létem končí také divadelní prázdniny. Divadelní prkna znovu ožívají. V Divadle ABC novou divadelní sezónu přivítají mimo jiné 2. premiérou oblíbeného muzikálu Šakalí léta.

Šakalí léta opět v Divadle ABCČinoherní muzikál Šakalí léta se při svém prvním uvedení setkal s obrovským diváckým úspěchem, proto bude mít druhou premiéru v Divadle ABC v nastávající Šakalí léta opět v Divadle ABC
divadelní sezóně, a to 15. září 2007.

Muzikálová komedie o svobodě, socialismu a rock´n´rollu, nabitá energií a živou muzikou, nás na jevišti zavede do pražských Dejvic padesátých let 20. století. Parta kluků v čele s mladičkým číšníkem Edou hájí proti jiné partě kluků svůj nárok na plácek za hotelem, kde lze v hotelových popelnicích najít krabičky od cigaret, obaly od čokolád a žvýkaček a další úžasné věci z ciziny. Do poklidného maloměstského života nečekaně přichází mladý rebel Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rock´n´roll, který je v té době zatím nepoznaným hudebním i životním stylem, rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale i světa dospělých.

L. Pernetová, J. Meduna, R. Říčař a J. Nosek v muzikálu Šakalí léta
L. Pernetová, J. Meduna, R. Říčař a J. Nosek v muzikálu Šakalí léta
Muzikál Šakalí léta láká Roman Říčař jako Bejby
Roman Říčař jako Bejby
diváky nejen svým příběhem, ale také zvučnými hereckými jmény, jako jsou Květa Fialová, Lubomír Lipský, Stanislav Fišer, Jana Drbohlavová, Veronika Gajerová nebo Kryštof Hádek. Postavu rebela Bejbyho ztvárnil hudebník, herec a moderátor Roman Říčař, který si kvůli roli při jednom ze svých koncertů vlastnoručně  ostříhal své oblíbené dredy. Role číšnického učně Edy se skvěle ujal Martin Písařík, v roli Aleny se představila Lucie Pernetová.

Z dalších titulů, které mohou diváci vidět na jevišti Divadla ABC jmenujme například Třikrát život, Na východ od ráje, Cizinec, Anna Karenina, Ideální manžel, U nás v Kocourkově, 1. čtená zkouška hry Naše městečko, S.Jachnická, V.Dvořák a V.Čech
1. čtená zkouška hry Naše městečko, S.Jachnická, V.Dvořák a V.Čech
Do hrobky tanečním krokem, Poprask na laguně, Jak je důležité míti Filipa, Charleyova teta nebo Tři muži ve člunu a pes.

V letošní divadelní sezóně bude 20. října 2007 uvedena premiéra oblíbené světové hry Naše městečko, jejíž děj nás zavede, jak název napovídá, do jednoho malého městečka, kde žijí dvě rodiny, jejichž děti se do sebe zamilují.

Foto: Divadlo ABC

Editor: Janinka
Vytvořeno: 12.09.2007 07:43
Poslední změna: 15.09.2007 12:25

RSS

Hodnocení: 4.58 (36x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz