Společnost

Japonské umění na obrazech Marjon de Jong

Japonsko v Praze, tak by se dala ve zkratce charakterizovat výstava obrazů holandské malířky Marjon de Jong, která svá díla tvoří v duchu japonského uměleckého stylu SUMI–E.

Malířka Marjon de Jong se svými obrazy
Malířka Marjon de Jong se svými obrazy
Dorint hotel Don Giovanni Praha Malířka Marjon de Jong s ředitelem hotelu Dorint Don Giovanni Praha
Malířka Marjon de Jong s ředitelem hotelu Dorint Don Giovanni Praha
se postupně stává aktivní součástí pražské komunity, a protože je jeho snahou propojení mezi českou a mezinárodní kulturou a také podpora umění, konala se v jeho prostorách 6. září 2007 slavnostní vernisáž uměleckého stylu SUMI-E. Na výstavě byly představeny originální malby holandské malířky Marjon de Jong. Tato výjimečná umělkyně je jedním z mála Evropanů, kteří získali od japonského mistra Kitamuro titul „Master in SUMI-E paitings".

Marjon de Jong  o stylu SUMI-E řekla: „Kresba musí být jako živá věc, která má moc dotknout se srdce a vyvolat emoce všech, kteří ji uvidí. Duch „Zen" spočívá v SUMI-E, protože je tento umělecký styl neomezen a svět je zde vyjadřován v jazyku "minima"."

Japonské umění na obrazech Marjon de JongProtože malířka Marjon de Jong tvoří v japonském malířském stylu, Japonské umění na obrazech Marjon de Jongnávštěvníci vernisáže mohli ochutnat vybrané lahůdky z japonské kuchyně, typický japonský alkoholický nápoj z rýže saké a japonský čaj. Toto vše v podání šéfkuchaře hotelu Dorint Don Giovanni Praha Vladimíra Kovařiče, který je uznávaným expertem na japonskou kuchyni a tradiční japonský čajový obřad.

Výstava obrazů malířky Marjon de Jong bude v prostorách galerie hotelu Dorint Hotel Don Giovanni Praha k vidění pro milovníky japonské kultury po dobu dalších tří měsíců.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 07.09.2007 11:19
Poslední změna: 10.09.2007 09:10

RSS

Hodnocení: 4.43 (14x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz