Kultura

Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový film

Poslední Hřebejkův film Medvídek se teprve chystal na zářijovou premiéru a režisér Jan Hřebejk od 14. srpna 2007 začal točit další nový film. I tentokrát se scenáristou Petrem Jarchovským znovu sáhli po knížkách Petra Šabacha a stvořili komedii z 90. let ve stylu Rozmarného léta s názvem U mě dobrý. V hlavních rolích uvidíme Bolka Polívku, Jiřího Schmitzera, Petra Formana, Miroslava Vladyku, Josefa Somra nebo Lenku Vlasákovou.

Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmJan Hřebejk je neúnavný režisér, a proto Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmneustále natáčí další a další filmy. A nutno dodat, že velmi úspěšné. Stává se tak žijící legendou české kinematografie. Do povědomí diváků se tento režisér zapsal filmovým muzikálem Šakalí léta. A následovaly další nezapomenutelné filmy, jmenujme například Pelíšky, Horem pádem, Pupendo nebo Kráska v nesnázích. Film Musíme si pomáhat dokonce získal nominaci na Oskara. Tentokrát Jan Hřebejk natáčí komedii U mě dobrý z pera Petra Šabacha.

Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmDevět let po natočení legendárního filmu Pelíšky se filmový štáb v čele s režisérem Janem Hřebejkem vrací do Košíř na místo činu. Jen o pár bloků dál, kde vznikly památné scény jako „maršál  Malinovskij" nebo knedlíko-noková hádka, se Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmod 14. srpna natáčí komedie U mě dobrý. Jan Hřebejk spolu se svým kamarádem a dlouhodobým spolupracovníkem, scenáristou Petrem Jarchovským a producentem Ondřejem Trojanem slibuje, že film s hvězdným obsazením bude návratem k divácky nejvděčnějšímu žánru, a to komedii právě ve stylu Pelíšků. Nahrává tomu kromě podobných lokací i to, že do hlavních rolí režisér obsadil osvědčené filmové hvězdy. Hlavní roli vysloužilého varietního kouzelníka Mrklase a zároveň falešného karetního hráče Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmztvární Bolek Polívka. Ve filmu dále hrají Jiří Schmitzer jako Tonda, který točí v provizorní hospůdce pivo, Miroslav Vladyka jako koktavý smolař Kája, Petr Forman nebo Josef Somr. Ženských postav je  v příběhu tentokrát méně, ale  na plátně se objeví dvě  výrazné herečky, a to Lenka Vlasáková a Simona Babčáková. Jan Hřebejk obsadil do snímku Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmU mě dobrý také celou řadu přátel ze smíchovského přístavu a své oblíbené herce malých rolí, jako například Andreje Toadera.

Mariášová komedie U mě dobrý bude připomínat nejen Pelíšky a Pupendo. „Jelikož je to Šabach, film bude blízký našim předchozím komediím. Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmZároveň si však myslím, že by mohl pamětníkům připomenout Rozmarné léto nebo Slavnosti sněženek," míní Jan Hřebejk. Pohoda rozmarného léta u řeky by měla na diváky dýchat díky tomu, že většina děje se odehrává u Vltavy na Libeňském ostrově. „Stvořili jsme svět, jaký je nám blízký: zahrádkářskou kolonii kdesi u vody s jejími obyvateli. Dějově bude film zapadat do začátku 90. let," popisuje námět filmu Jan Hřebejk.

Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmZatím si můžeme jen představovat, jak ospalou letní náladu filmové osady u řeky rozvíří nečekaný proud událostí. V chlapech se probudí klukovská duše žíznící po dobrodružství. A také po spravedlnosti.

Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmPodle knížek Petra Šabacha napsali Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským už tři filmy. Původně uvažovali dokonce i o komediálním seriálu, tak se jim Šabachovy povídky líbily. Seznámili se se spisovatelem v roce 1988, kdy vyšla knížka Jak potopit Austrálii. Fascinovala je nejen povídkou Šakalí léta, která se stala základem jejich filmového debutu. „V těch povídkách byly všechny ctnosti pozdějších Šabachových věcí - humor, poezie. Od Šakalích let přes Pelíšky k Pupendu jsme se poetice Petra Šabacha vlastně přibližovali. Neúnavný režisér Jan Hřebejk točí nový filmTeď jsme vybrali jednu z povídek a obohatili jsme ji o motivy z dalších tří. Věřím, že v tomto filmu se nám Petrův humor a poetický laskavý pohled podaří ještě posunout dál," uzavírá Jan Hřebejk.

Jelikož si při bláznivé akci všichni ve filmu užijí náramnou legraci, vše napovídá, že by se i divák mohl báječně bavit a s napětím čekat, jak to všechno dopadne.

Foto 2media.cz, Veronika Machková

Editor: Janinka
Vytvořeno: 05.09.2007 10:16
Poslední změna: 07.09.2007 10:53

RSS

Hodnocení: 4.80 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz