Společnost

Výchova dětí v Čechách

Máte doma nebo ve svém okolí dítě, se kterým se bojíte jít do restaurace, protože by po něm zůstal třeba ušpiněný stůl a jeho chování by přitahovalo pozornost okolí? Pošlete ho na kurz společenského chování s Eliškou Haškovou Coolidge.

Eliška Hašková Coolidge
Eliška Hašková Coolidge
Již v červnu 2007 se v prostorách Výchova dětí v Čecháchpražského hotelu Mandarin Oriental Prague konal historicky první Kurz etikety pro nejmenší pod vedením první dámy etikety a společenského chování, paní Elišky Haškové Coolidge. „Společenské způsoby jsou průvodcem k morálnímu chování a ke zdravé otevřenosti svobodné společnosti. Děti jsou její budoucnost. Jsou to ony, kdo ovlivní její vývoj," vysvětlila Eliška Hašková Coolidge důvod, proč se nově rozhodla vyučovat zásadám etikety kromě diplomatů a zaměstnanců státních úřadů také děti. První Kurz etikety pro nejmenší přivítal deset dětí ve věku od pěti do dvanácti let a v roli pozorovatelů také jejich rodiče.

Výchova dětí v ČecháchOsm Výchova dětí v Čecháchdívek a dva chlapce vyučovala pořadatelka zásadám společenského vystupování, chování dětí ve společnosti dospělých i ve společnosti jejich vrstevníků. Učila je představit se, zdravit a především jak správně stolovat. Při výuce často zmiňovala výchovu své české babičky, která ji naučila správným společenským způsobům, které ji umožnily vstup do vysoké americké společnosti. Paní Coolidge byla v minulosti zaměstnána ve vysokých funkcích v Bílém domě a na ministerstvu zahraničních věcí USA, pracovala mimo jiné jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů.

Výchova dětí v ČecháchPo oficiálním přivítání na Kurzu etikety pro nejmenší se děti učily, jak správně komunikovat. Eliška Hašková Coolidge dětem vysvětlila, Výchova dětí v Čecháchjak se správně představit, jak pozdravit společnost dospělých lidí a jak správně komunikovat prostřednictvím telefonu i při rodinné večeři.

Druhou část kurzu věnovala výuce správného stolování. Kuchyně hotelu Mandarin Oriental Prague připravila dětem bohaté menu. Na slavnostně prostřený stůl se podávalo: Amuse Bouche, zeleninový krém, vepřový řízek s bramborovou kaší a čokoládový dort jako dezert.Zatímco se před dětmi střídaly jednotlivé chody, seznamovala je Eliška Hašková Coolidge s pravidly stolování, například kam a Výchova dětí v Čecháchjak správně položit servítek, jak se správně drží příbor, k čemu slouží servírovaná miska s vodou, tzv. Finger Bowl. Děti teď už vědí, v jakém postavení zanechat příbor, když chtějí obsluze naznačit, že už v jídle nebudu pokračovat. Výchova dětí v ČecháchNechyběla ani pravidla a ukázka správné společenské konverzace. Závěrečným tématem diskuse byly zážitky ze školních lavic ze závěru minulého školního roku. 

Výchova dětí v ČecháchZ dvouhodinového kurzu společenského chování si malí absolventi hrdě odnášeli osvědčení. Každému dítěti ho osobně předala Eliška Hašková Coolidge. Znovu přitom zdůraznila zásady Výchova dětí v Čecháchpřímého pohledu do očí a správného podávání ruky. Byla mile překvapena, když se od jedné z účastnic dočkala i úklony a správně provedeného pukrle, o kterém hovořila v rámci slavnostního uvítání. Nadšení byli z kurzu děti i jejich rodiče.

„Líbilo se mi to velmi. Pokud se děti naučí správnému společenskému chování už teď, nebudou mít později problémy ve společnosti," řekla Věra Hřebíčková, maminka jednoho z účastníků kurzu paní Elišky.

Výchova dětí v ČecháchEliška Hašková Coolidge na závěr kurzu prohlásila: „Když se děti naučí společenským způsobům, naučí se i ohleduplnosti vůči ostatním."

Výchova dětí v ČecháchV kurzech by pořadatelka i v budoucnu ráda přivítala i další malé účastníky. Paní Eliška Hašková Coolidge děti totiž naučí společenskému chování tak, že vás možná jednou malí caparti budou v restauraci opravovat, jak se správně drží vidlička.

Více se o kurzech etikety dozvíte na webových stránkách Elišky Haškové Coolidge.

Foto conpro.cz

Výchova dětí v ČecháchVýchova dětí v ČecháchVýchova dětí v ČecháchVýchova dětí v Čechách

Editor: Janinka
Vytvořeno: 23.08.2007 05:47
Poslední změna: 03.09.2007 08:09

RSS

Hodnocení: 4.45 (20x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz