Kultura

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile Arenu

Paul van Dyk, jeden z nejlepších DJ na světě, bude v Praze 14. září 2007 propagovat své nové album unikátním vystoupením v T-Mobile Areně. Jedinečná tanečně-hudební show plná moderní elektronické hudby začne v 9 hodin večer a skončí až v 6 hodin ráno. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek.

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuV pražské T-Mobile Areně se uskuteční 14. září 2007 jedinečná hudebně-taneční akce. Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuDo Prahy totiž v rámci světového turné zavítá jeden z nejlepších současných DJ na světě, Paul van Dyk, který zde bude propagovat své nové album In Between, které 27. srpna v Čechách i na Slovensku vydává Universal Music.

A máme se opravdu na co těšit. Maraton plný hudby a tance začne ve 21hodin a potrvá až do 6. hodiny ranní. Při své velkolepé tanečni show ale rozhodně nebude Paul van Dyk na podiu sám. Příznivci elektronické hudby se mohou těšit i na naši domácí jedničku, kterou je Michael Burian. Dále vystoupí polský DJ Angelo Mike, kterého jsme mohli kromě pravidelných vystoupení na největších parties v sousedním Polsku naposledy vidět a slyšet na listopadové párty Combi: Nations, a nizozemský DJ a producent Pacific. Tento mladý talentovaný Nizozemec má na svém kontě několik povedených skladeb a remixů, které i sám Paul Van Dyk několikrát zařadil do svých setů.

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuPaul van Dyk předvede své umění v exkluzivním tříhodinovém setu, při kterém kombinuje technologie Serato Scratch Live a Ableton Live doplněné hraním na klávesy. Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuTento styl je unikátní, protože není typickým hraním z vinylů či CD, jak jej známe od většiny DJ, ale kombinací hraní hudby hned ze tří nástrojů (kláves a dvou počítačů), ve kterých DJ hudbu přímo na místě živě mixuje.

Držitel nominace Grammy a světově proslulý DJ a producent Paul van Dyk nadále vévodí žebříčkům hitparád elektronické hudby, stejně jako žebříčkům popularity po celé zeměkouli. „PvD", jak mu přezdívají jeho fanoušci, zaujímá již podruhé za sebou první místo v anketě „Top 100 DJ´s Poll" časopisu DJ Mag, což mu právem přináší titul nejpopulárnějšího DJ naší planety.

PvD je známý jako jeden z nejvíce pracovitých umělců. Jeho turné napříč všemi kontinety jsou pravidelně vyprodána, jako headliner vystupuje na nejdůležitějších světových festivalech a současně s tím si buduje obrovsky úspěšnou producentskou kariéru. Na celém světě prodal přes 3 miliony alb, spolupracuje s velkými hvězdami jako Depeche Mode nebo Justin Timberlake.

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuKromě desítek prestižních hudebních ocenění v hudební oblasti má PvD na svém kontě i celou řadu zajímavých projektů, mezi které můžeme zařadit hudbu vytvořenou pro reklamní kampaně značek Motorola, HBO, Land Rover nebo Jeep, dale hudební účast na několika filmech či soundtrack k filmu Zurdo, za který dostal prestižní mexickou cenu Ariel Award. Vedle aktivit na hudebním poli Paul vad Dyk věnuje velkou část svého života politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii a spolupracuje s německým Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuČerveným křížem na pomoci chudým dětem v Berlíně.

Paul van Dyk (vlastním jménem Paul Matthias) se narodil ve východoněmeckém Eisenhuettenstadtu a vyrostl v socialistickém Východním Berlíně. V této části pochopitelně neexistovala klubová kultura, takže jeho jediný kontakt se západní kulturou a taneční muzikou bylo rádio. Van Dyk nemohl chodit na koncerty New Order nebo The Smiths, kteří se mu líbili, a tak s kamarády nahrával jejich písničky a pouštěl je na soukromých večírcích. Něco jako kluby totiž vůbec neexistovalo. V počátcích své hudební kariéry v roce 1990 hrával Paul van Dyk v nejrůznějších berlínských klubech, začínal jako "technař", ale nakonec objevil trance, který ho naprosto pohltil. V roce 1992 vydal svůj první singl Perfect Day a v roce 1994 následovalo první album, nazvané „45 RPM". Ale až van Dykovo druhé album Seven Ways, zvolené jako album roku, a singl For an Angel ho vynesly mezi světovou DJ elitu. Následovalo album Out There & Back, mixovaná řada kompilací Politics of Dancing, Global nebo DVD, které ilustruje jeho vlastní zkušenosti z cest po světě.

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuPaul van Dyk je rovněž tvůrcem revolučního a vizionářského konceptu, který umožňuje uživatelům internetu legální stahování elektronické hudby: VONYC.com - kombinace rádia a download shopu.

Nejlepší DJ na světě roztančí T-Mobile ArenuPaul van Dykův diář je neuvěřitelně nabitý vystoupeními po celém světě, s pravidelnými zastávkami na nejdůležitějších událostech od New Yorku přes Londýn, Ibizu, Indii, Čínu po Malajsii. V minimálním volném čase PvD vysílá pravidelně každý čtvrtek večer vlastní rozhlasovou show „VONYC Sessions".

Album „In Between" Paula van Dyka vychází v Čechách 27. srpna v labelu Universal Music. Obsahuje 17 originálních skladeb a hostuje na něm několik zajímavých zpěváků jako David Byrne, Ashley Tomberlin, Wayne Jackson nebo Jessica Sutta z Pussycat Dolls. Z posledně jmenované spolupráce je právě vydán pilotní singl White Lies.

Vstupenky na show Paul van Dyka „In Between" Album Tour jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro za 660 Kč a do VIP zóny za 1090 Kč.

foto United Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 10.08.2007 02:05
Poslední změna: 18.08.2007 02:54

RSS

Hodnocení: 4.79 (28x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz