Osobní deníček

Colours of Ostrava 2007

O víkendu 12. – 15. července 2007 zněla Ostravou hudba jednoho z nejlepších hudebních festivalů, již 6. ročníku Colours of Ostrava.

Bona
Bona
Během čtyř dnů v Ostravě cocorosie
cocorosie
zahrálo téměř 600 muzikantů ze všech koutů světa. Hlavní hvězdou šestého ročníku festivalu Colours of Ostrava byl srbský hudebník Goran Bregovič. A na nejpopulárnější francouzskou kapelu Gipsy Kings se těšil snad úplně každý. Horkokrevní Cikánští králové zahráli mimo jiné klasické hity jako Baila ma a Volare. Velký potlesk sklidil kamerunský baskytarista Richard Bona. Návštěvníky roztančili argentinští Bajofondo Tango Club. I přes obrovská horka střídaná deštěm, hudební festival Colours of Ostrava tentokrát přilákal neuvěřitelných dvacet tisíc milovníků hudby.

A jak viděl festival Colours of Ostrava 2007 Jonatan? Čtěte dále.

Colours of Ostrava 2007Letošní, v pořadí již šestý, Goran Bregovič & Wedding and Funeral Band
Goran Bregovič & Wedding and Funeral Band
hudební festival Colours of Ostrava se podařil opět na jedničku. Jen v krátkosti se pokusím okomentovat vystoupení, které jsem osobně zhlédl.

Čtvrtek
První programový den čtvrtek začal velmi ostře. Už v tento první den se rozběhl program na více scénách, ale myslím, že ten, kdo jako já zvolil Gorana Bregoviče & Wedding and Funeral Band, tak nelitoval. Muzikanti klasicky přicházeli na pódium z řad diváků. A až na pódiu se jaksi zkompletovali. Během vystoupení nás třikrát smočil déšť, ale diváci si muziku užívali, tančili, zpívali a na počasí nehleděli. I sám Goran si vystoupení celkem dost užil. Watcha Clan z Francie
Watcha Clan z Francie
Proti poslednímu ostravskému vystoupení měl podstatně menší orchestr. Zbyla jen dechová sekce a tři zpěváci. Ale i tak to byl úžasný zážitek.

Pátek
Z pátečního vystoupení bych Colours of Ostrava 2007zmínil Marii Rottrovou, která doprovázena skupinou Neřež, potěšila nejen starší, ale i mladší generaci diváků, kteří její písně také znali a některé z nich si také zazpívali. Následovně mě zaujal Watcha Clan z Francie a hlavně jeho výborně tančící a hrající, energií sršící zpěvačka. Z tohoto dne bych ještě zmínil Divadlo Kvelb a jejich Vzplanutí. Měli krátkou, ale krásně ohnivou show. A v závěru dne jsem si s obrovskou chutí vyposlechl Bajofongo Tango Club z Argentiny a Urugvaje. Leader skupiny - Gustavo Santolalla je autor sountracku k mnoha známým filmům, třeba Amores Peros.

Kytarista Blue Effectu Radim Hladík
Kytarista Blue Effectu Radim Hladík
Sobota
455balkan_beat
455balkan_beat
Mně osobně asi nejvíce z celého dne zaujal Blue Effect s jedním z našich nejlepších kytaristů vůbec - Radimem Hladíkem. Publikum svými elektronicky podbarvenými balkánskoizraelskými rytmy rozhýbal Balkan Beat Box. A klasika, která nezklamala: Gipsy Kings. Tančilo se a zpívalo... Gipsy Kings lety vůbec neztrácejí ale spíše naopak získavají stále novou energii. Hip hop v podání Otentikk Street Brothers
Hip hop v podání Otentikk Street Brothers
Energii, která vibrovala mezi nimi a početnými diváky. A na závěr dne, krátce po půlnoci zahráli Tatabojs. Skvěle soustředění a připravení. Dokonce po hodně dlouhém žadonění posluchačů i jednu písničku přidali. Což se v rámci festivalu dělo jen vyjímečně.

Neděle
Z nedělního programu mě strhli svou hiphopovou dravou energii Otentikk Street Brothers z Mauretánie. Yvonne Sanchez
Yvonne Sanchez
Kvůli nim jsem prošvihl začátek rovněž výborného koncertu Marianne Faithfull z Velké Británie. Marianne měla vůbec poslední vystoupení festivalu. Její šarm a vnitřní krása jež se zvláštním způsobem snoubila s jejím rebelstvím byla krásnou tečkou za celým festivalem.

Švédská pětice rockerů Mando Diao
Švédská pětice rockerů Mando Diao
Malý tip na závěr. Máte-li chuť okusit trochu z festivalu, mrkněte na stránky www.colours.cz a tam na fotogalerii. Další fotografie z festivlu Colours of Ostrava naleznete také v naší fotogalerii. Videa z akce můžete shlédnout na http://www.youtube.com/, pokud vyhledáte "colours of ostrava". Tamtéž doporučujeme vyhledat i odkazy na "marianne faithfull". Najdete totiž kouzelné části filmů. Třeba Marianne Faithfull s Alainem Delonem jako rebelka na motorce. :)

Váš Jonatan
jonatan003@seznam.cz

Každý se v horkých dnech chladil jinak, někdo u kašny ...
Každý se v horkých dnech chladil jinak, někdo u kašny ...
... jiní v řece
... jiní v řece
Colours of Ostrava 2007

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.07.2007 08:21
Poslední změna: 20.07.2007 05:35

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz