Kultura

Muzejní noc 2007

Chcete si doplnit sbírku znalostí a zážitků z některého pražského muzea a stále vám přes den nezbývá čas v otvírací době? Zajděte do muzea třeba v noci. V letošním roce totiž opět otevřou svoje dveře všechna pražská muzea v sobotu 16. června. A to zcela zdarma.

Trojský zámek
Trojský zámek
V pořadí Interiér Veletržního paláce
Interiér Veletržního paláce
čtvrtá pražská Muzejní noc se koná tuto sobotu 16. června 2007 od sedmé hodiny večerní do jedné hodiny po půlnoci. V tuto dobu otevřou zdarma svoje dveře pražská muzea. Již od pátku 15. června se můžete informovat o Muzejní noci v informačních stanech, které budou umístěny před budovou Národního muzea na Václavském náměstí a před Rudolfinem na náměstí Jana Palacha. Zájemci zde zdarma obdrží informační materiály s detailním programem jednotlivých muzeí.

Dům U Kamenného zvonu
Dům U Kamenného zvonu
Zdarma budou moci vstoupit návštěvníci nejen do muzeí, ale také se zdarma svezou autobusy, které budou zajišťovat spojení mezi jednotlivými objekty muzeí. Po celou dobu otevření  muzeí se budou moci návštěvníci přepravovat celkem osmi speciálními autobusovými linkami, které se budou křižovat u náměstí Jana Palacha.
Linka 1 - Staroměstská - Armádní muzeum - Staroměstská
Veletržní palác
Veletržní palác
Linka 2 - Staroměstská - Trojský zámek - Staroměstská
Linka 3 - Staroměstská - Vyšehrad - Staroměstská
Linka 4 - Staroměstská - Pražský hrad - Staroměstská
Linka 5 - Staroměstská - Malostranské náměstí - Staroměstská
Linka 6 - Staroměstská - Zbraslavský zámek - Staroměstská
Linka 7 - Staroměstská - Letiště Kbely - Staroměstská
Linka 8 - Staroměstská - Zemědělské muzeum - Staroměstská

Muzejní noc 2007Pro návštěvníky bude na mnoha místech připraven doprovodný program. Například v Muzeu Policie ČR budete svědky scének ze života četnické stanice a nočního setkání s Sherlockem Holmesem. Pokud si chcete vyzkoušet vojenskou výstroj vojáků z Perského zálivu nebo potěžkat šavli ze 17. století, zavítejte na akci Dotýkat se, prosím! Muzejní noc 2007Vojenského historického ústavu Praha do Armádního muzea Žižkov.

V Galerii Rudolfinum zahraje Český studentský orchestr pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviče ve 20:30 a 22:30 Symfonii č. 9 e moll Novosvětskou od Antonína Dvořák. V Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici se můžete těšit na díla Händela, Bacha nebo Dvořáka. Staropražské písničky uslyšíte každou celou hodinu v podání skupiny Třehusk v hlavní budově Národního muzea a písně Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy v podání Milana Dvořáka a Věry Slunéčkové zase v Českém centru Praha v Rytířské.

Muzejní noc 2007Zkrátka nepřijdou ani rodiče s dětmi, pro které je připraveno zábavné putování s pracovními listy Šternberským palácem s názvem Dívej se, hledej a najdeš nebo budou moci jak děti, tak i dospělí zasednout na místo pilotů do pilotních kabin ve Vojenském historickém ústavu Praha v Leteckém muzeu ve Kbelích. Nezapomenutelné bude také noční napuštění horkovzdušného balonu u Národního zemědělského muzea Praha.

Vydejte se i vy poznávat pražská muzea v nezvyklých nočních hodinách, vždyť tuto možnost máte jen jedenkrát do roka.

Více se dozvíte o Muzejní noci na webových stránkách Muzejní noci.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.06.2007 09:21
Poslední změna: 15.06.2007 10:07

RSS

Hodnocení: 4.83 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz