Kultura

Nemocnice na kraji města bude pokračovat

Příznivci oblíbeného seriálu Nemocnice na kraji města se dočkají dalšího pokračování. Premiéra první série byla odvysílána 5. listopadu 1978 a celkem již třetí pokračování Nemocnice na kraji města se začíná natáčet právě teď.

Nemocnice na kraji města bude pokračovatKultovní Manželka autora scénáře první série Nemocnice, Magdalena Dietlová
Manželka autora scénáře první série Nemocnice, Magdalena Dietlová
seriál Nemocnice na kraji města na české obrazovky přišel poprvé v roce 1978. Následovalo úspěšné pokračování s názvem Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Třetí série příběhů lékařů, sestřiček a pacientů, tentokrát nazvaná Nemocnice na kraji města nové osudy, se začne natáčet již tento čtvrtek, tedy 17. května. Konec natáčení je plánován na leden příštího roku.

Hrdinové z nemocnice už spolu tráví bezmála třicet let.  A jak se změnily jejich postavy? Především zestárly a nesou si s sebou spoustu zkušeností a některé už jsou snad i trochu unavené.

Nemocnice na kraji města bude pokračovat Půvabná Stále přitažlivá primářka Alžběta Čeňková (Eliška Balzerová)
Stále přitažlivá primářka Alžběta Čeňková (Eliška Balzerová)
primářka Alžběta Čeňková (Eliška Balzerová) vyzrála za čtvrt století praxe na ortopedickém sále a při náročných nočních službách do podoby značně připomínající charismatickou osobnost primáře Sovy, kterého ztvárnil Ladislav Chudík. Velkým překvapením bude návrat úspěšného hokejisty, hvězdy americké NHL Přemysla Rezka (Viktor Preiss). Ovlivní tento člověk nějakým způsobem poklidný život vyrovnané primářky Alžběty?

Nemocnice na kraji města bude pokračovatŘeditel nemocnice Arnošt Blažej (Josef Abrhám) řídí svoji nemocnici stejně pevnou rukou, jakou nedávno vedl ortopedický operační tým. Nemocnice na kraji města bude pokračovatS primářkou Čeňkovou jsou nejlepší přátelé, ale ona stojí v kariéře jeho nadaného syna Arnošta Blažeje juniora (Saša Rašilov). Blažej senior žije od smrti milované ženy Iny sám se svými syny, ale do jeho života se vrací bývalá a stále  elegantní žena Milada (Hana Maciuchová), která se právě rozvádí se svým druhým mužem. Ale na ortopedii leží svérázná pacientka...

Doktorka Dana Králová s dcerou Eliškou
Doktorka Dana Králová s dcerou Eliškou
Se vztahy mezi Blažejovými nevlastní syny Arnoštem a Honzu (Ondřej Brousek) pořádně zamíchá femme fatale, restaurátorka Karolína Filla (Martina Válková).

Jana Štěpánková (MUDr. Králová) s Josefem Abrahámem (ředitel Blažej)
Jana Štěpánková (MUDr. Králová) s Josefem Abrahámem (ředitel Blažej)
Prací unavená doktorka Dana Králová (Jana Štěpánková) se už těší do důchodu na venkově a na skutečný rodinný život s dcerou Eliškou (Zuzana Dřízhalová), která žije v Orlických horách se svým mužem, praktickým lékařem Hynkem Kloboukem (Radek Zima).

Nemocnice na kraji města bude pokračovatPětici silných lékařských osobností nemocnice doplňuje doktor Mirek Machovec (Tomáš Töpfer), který se stane tatínkem dcery Vendulky. Se svojí ženou, doktorkou Sašou Machovcovou (Bára Hrzánová), jsou dokonalými opičími rodiči, čehož dcera Vendulka dokonale využívá...

Nemocnice na kraji města bude pokračovatNově do nemocnice přichází mladý doktor s rukama ze zlata, MUDr. Kryštof Pavelka (Richard Krajčo), který ovšem díky své nátuře nebude s ředitelem Blažejem vycházet úplně po dobrém. Chiruržka MUDr. Marie Hudcová (Vilma Cibulková) se vrací z náročné mise ze zemí třetího světa, kde získala obrovské zkušenosti a životní nadhled. Díky svému břitkému jazyku a drsné image jí v nemocnici přezdívají Bloody Mary.

Nemocnice na kraji města bude pokračovatPrimář anesteziologie, doktor Kopal (Martin Preiss), nedokáže vyjít z nikým z ostatních lékařů a stává se tak padouchem seriálu. K anesteziologickému týmu patří naprostý opak primáře, MUDr. Vít Krásný (Kamil Halbich), hluboce věřící křesťan, který bere práci lékaře jako naplnění svého poslání.

Arnošt Blažej senior (Josef Abrhám) a junior (Saša Rašilov) na operačním sále
Arnošt Blažej senior (Josef Abrhám) a junior (Saša Rašilov) na operačním sále
Chybět nebude ani doktor Cvach v podání Josefa Vinkláře. Z první série se do děje vrací například doktor Peterka (Oldřich Kaiser) nebo dcera doktora Štrosmajera Irena (Helga Čočková).

Nemocnice na kraji města bude pokračovatA co by to bylo za nemocnici bez sestřiček? Vrchní sestra Míša (Miluše Šplechtová) i pracovitá sexy sestřička Fany (Danica Jurčová) si určitě rychle sjednají v nemocnici pořádek. Nejlepší kamarádka Fany, tichá sestřička Janinka (Kristýna Hrušínská), je natolik obětavá, že se nechává pacienty až zneužívat. Fyzioterapeutka Vlastička (Dana Černá) funguje jako záložní milenka doktora Kopala, kvůli kterému se kdysi zbytečně rozvedla. Nemocnice na kraji města bude pokračovatZato doktoru Kopalovi vůbec nepadla do oka vitální a upovídaná sálová sestra Alča (Jitka Ježková), která tajně vzhlíží k mladému doktoru Pavelkovi.

Nemocnice na kraji města bude pokračovatTěšit se můžete i na další herecké hvězdy: Františka Němce (Gregory), Ladislava Freje (Karel Sova), Jiřího Bartošku, Libuši Šafránkovou, Milana Kňažka nebo Lucii Vondráčkovou.

Nemocnice na kraji města bude pokračovatNemocniční prostředí představuje nevyčerpatelnou zásobu originálních charakterů, charismatických postav a zajímavých osudů. Proto autorka scénáře Lucie Konášová strávila mnoho dní i nocí s lékaři a Nemocnice na kraji města bude pokračovatsestřičkami v nemocničních službách, aby toto prostředí dokonale poznala. Jejími hlavními poradci se stali primář Lubomír Hruška a vrchní sestra Irena Dokoupilová z ortopedie v nemocnici Na Františku. V nemocnici uvidíme i skutečného lékařského odborníka, kterým je profesor Vladimír Beneš, primář neurochirurgie v Ústřední vojenské nemocnici, který bude hrát jednu z postav i skutečně operovat.

Nemocnice na kraji města bude pokračovatSe svými oblíbenými hrdiny se mohou diváci nanečisto setkat už při natáčení, které bude probíhat ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici a v několika českých městech, jako jsou Žatec, Příbram, Český Krumlov, Červená Lhota nebo Zbraslav.

Část týmu Nemocnice na kraji města na setkání před první klapkou
Část týmu Nemocnice na kraji města na setkání před první klapkou
Jaké životní příběhy prožijí seriáloví hrdinové ve 13 dílech s názvy jako Noční telefonát, Rána zezadu, Výměna stráží, Nový vítr nebo Velké naděje se diváci dozví ve 2. polovině roku 2008.

foto Janinka a archiv České televize

Magdalena Dietlová
Magdalena Dietlová
Setkání po letech
Setkání po letech
Nemocnice na kraji města bude pokračovatNemocnice na kraji města bude pokračovatNemocnice na kraji města bude pokračovat

Editor: Janinka
Vytvořeno: 14.05.2007 07:02
Poslední změna: 02.06.2007 06:56

RSS

Hodnocení: 4.56 (39x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz