Kultura

Trojská karta

Rádi bychom vás upozornili na takzvanou Trojskou kartu, která je společnou vstupenkou do tří nejzajímavějších trojských objektů: Zoologické zahrady hlavního města Prahy, Botanické zahrady hlavního města Prahy a Trojského zámku.

Trojská kartaTrojská karta je společnou vstupenkou do tří trojských objektů: Zoologické zahrady hlavního města Prahy, Botanické zahrady hlavního města Prahy a Trojského zámku. A co všechno zajímavého můžete v jednotlivých objektech vidět?

Trojská kartaTrojsky zámek, který je nejvýznamější ukázkou barokní architektury 17. století v Čechách,  se rozkládá v nádherné francouzské zahradě vyzdobené terakotovými vázami, štukovými prospekty a oranžeriemi s bustami imperátorů. Uvnitř zámku se návštěvníci mohou seznámit s historií stavby, která našla inspiraci v předměstské římské vile. Jako své letní sídlo, na jehož stavbě se podíleli Giovanni Domenico Orsi a Jean Baptiste Mathey, si nechal vystavět Trojský zámek Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Hlavní sál zámku je spojen se zahradou monumentálním zahradním dvojramenným schodištěm, jehož sochařskou výzdobu vytvořili Jiří a Pavel Hermannové z Drážďan a kterou později doplnil Jan Brokof. Schodiště je vyzdobeno plastikami antických bohů a bohyň znázorňujícími jejich boj s Titány podle starořecké Iliady. Odtud patrně pochází i název Troja. V čínských komnatách zaujmou nejen nástěnné malby, ale také orientální nábytek. Obdivovatelé českého malířství jistě zaplesají nad obrazy Antonína Chittussiho, Václava Brožíka. Milovníci vína jistě zavítají do muzea vína a do zámecké vinotéky.

Trojská kartaPokud navštívíte Botanickou zahradu, Trojská karta vám umožní vidět jak tropický skleník Fata Morgana, tak venkovní expozici botanické zahrady. Tato karta vám umožní vždy jeden vstup do všech tří areálů, přičemž vstupy do jednotlivých trojských nemusíte absolvovat v jeden den, ale kdykoliv po dobu platnosti karty.

Trojská karta začne platit již o tomto víkendu, přesněji od neděle 1.4.2007. Do zoologické zahrady, botanické zahrady a Trojského zámku můžete s Trojskou kartou zavítat až do 30.9.2007. Kartu zakoupíte v Zoologické zahradě hl. m. Prahy, v Botanické zahradě hl. m. Prahy, na Zámku Troja, V Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí nebo v Domě U Zlatého prstenu v Týnské ulici. Cena Trojské karty je pro dospělého 200 Kč, pro děti do 15 let 100 Kč a pro rodinu s 2 dospělými a 2 dětmi 500 Kč.

Trojská kartaDo pražské Troje se dostanete červeným metrem C do stanice Nádraží Holešovice a odtud autobusem číslo 112 do stanice zoologická zahrada.

O tropickém skleníku Fata Morgana se dočtete ve článku Druhý ročník výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana.

S pražskou zoologickou zahradou se seznámíte ve článku Zahájení sezóny v pražské zooologické zahradě.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 29.03.2007 05:48
Poslední změna: 12.04.2007 09:14

RSS

Hodnocení: 4.13 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz