Lidé - Portrét

„Zdeněk Lhoták/dis- torza“

„Zdeněk Lhoták/dis- torza“ je názvem výstavy fotografií Zdeňka Lhotáka a jeho stejnojmenné monografické publikace, která bude vydána u příležitosti konání výstavy.

Ústředním tématem výstavy je tělo- jako znak, příběh i ornament ve výtvarné i dokumentární poloze. Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout opravdu pestrý výběr fotografií, který je shrnutím dosavadní autorovy tvorby. Stejně koncipována je i autorova monografická publikace. Lhoták v ní nashromáždil výběr ze své tvorby od roku 1982 do současnosti. Její součástí je i doprovodný text, jehož autorem je Marek Pokorný- ředitel Moravské galerie v Brně, který je zároveň také kurátorem výstavy. Publikaci Zdeněk Lhoták/dis-torza vydalo nakladatelství KANT za finanční podpory Hlavního města Prahy.

V knize se objevují fotografické seriály, jako je například asi nejznámější Lhotákova série fotografií Spartakiáda (1985), za kterou získal 2. cenu v nejprestižnější soutěži World Press Photo v roce 1986. Dalšími seriály jsou Autoportréty, které vznikaly v letech 1989- 2002 , na nichž se Lhoták zabývá detaily vlastního těla, které se postupně posunuly z černobílé do barevné škály, nebo například jedinečná fotoreportáž s názvem Horníci, zachycující atmosféru prostředí kladenských dolů.

 

Zdeněk Lhoták patří k jedněm z nejzajímavějších českých fotografů. Jeho tvorba je specifická a charakteristická především díky fotografiím, na nichž se objevuje v různém pojetí a zobrazení lidské tělo.

 

Informace k výstavě:

Název výstavy: „Zdeněk Lhoták/ dis-torza“

Vernisáž:

Dne 20. 10. 2009 v 17 hodin proběhne slavnostní vernisáž k zahájení výstavy. Výstavu zahájí její kurátor Marek Pokorný- ředitel Moravské galerie v Brně.

Součástí vernisáže bude křest knihy, autogramiáda a ochutnávka vín z rodinného vinařství Krásná Hora. Zazpívají sestry Havelkovi za doprovodu mistra J. Gilíka.

 

Pro veřejnost bude výstava přístupná denně od 21.10. až do 11.11. 2009 vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

 

Místo konání: Staroměstská radnice, Křížová chodba a Rytířský sál

                   (Staroměstské náměstí 1, Praha 1)

 

 Informace k publikaci:

 Název publikace: „Zdeněk Lhoták/ dis-torza“

Tištěný náklad: 1000 ks

Cena: 390 Kč

Prodejní místa: Publikaci bude možné zakoupit v místě výstavy nebo v celostátní distribuci - www.KOSMAS.cz

obálka knihy „Zdeněk Lhoták/dis- torza“ (Autor: Zdeněk Lhoták)
Autor: Zdeněk Lhoták
obálka knihy „Zdeněk Lhoták/dis- torza“

Editor: Karolina
Vytvořeno: 05.10.2009 06:02
Poslední změna: 05.10.2009 06:06
web: http://www.lhotak.com

RSS

Hodnocení: 4.33 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz