Hádanky a hlavolamy - Testy a zkoušky

Jste chlap?

Udělejte si tento vědecký test na zjištění svého kvocientu chlapskosti.

1. Zemi navštívili mimozemšťané z vysoce rozvinuté společnosti a vy jste první lidská bytost, kterou potkají. Na znamení intergalaktického přátelství vám darují malou, ale nesmírně rafinovanou pomůcku, která je schopna vyléčit všechny nemoci, produkovat nekonečné zásoby čisté energie, vymýtit hlad a chudobu a ustavičně zamezovat útlaku a násilí na celé Zemi. Rozhodnete se:
a) Darovat ji prezidentovi své země.
b) Darovat ji generálnímu tajemníkovi Spojených národů.
c) Rozebrat ji.

2. Který ztracený rys svého mládí teď v dospělosti nejvíce postrádáte?
a) Nevinnost.
b) Idealismus.
c) Rozbušky.

3. Kdy může muž políbit jiného muže?
a) Když chce dát najevo prostou a čistou náklonnost bez ohledu na úzkoprsé společenské konvence.
b) Když je to papež. (Ne na rty.)
c) Když je to váš bratr a vy jste A1 Pacino a toto je jediný sportovní způsob, jak mu dát najevo, že ho z obchodních důvodů musíte zabít.

4. A co obejmout jiného muže?
a) Když je to váš otec a alespoň jeden z vás má smrtelnou nemoc.
b) Když předvádíte Heimlichův manévr (A i v tomto případě byste měl opakovaně volat: "Jen přemísťuji do hltanu tohoto muže potravu! Nejsem vůbec vzrušený!")
c) Když jste profesionální hráč baseballu a vašemu spoluhráči se podařil oběh domů, čímž jste vyhráli mistrovství světa, můžete ho obejmout za předpokladu, že (1) se nachází na dráze k metě, (2) oba máte na sobě chrániče a (3) současně ho bratrsky praštíte pěstí tak tvrdě, že mu polámete žebra.

5. Doplňte tuto větu: Pohřeb je vhodná příležitost,
a) ... abychom si připomněli zesnulého a vyjádřili soustrast jeho milovaným.
b) ... abychom se zamysleli nad pomíjivostí pozemského života.
c) ... dali k lepšímu ten vtip o chlapíkovi, který měl Alzheimerovu nemoc a rakovinu.

6. Ideálním domácím zvířátkem je podle vašeho názoru:
a) Kočka.
b) Pes.
c) Pes, který žere kočky.

7. Už několik let se scházíte s jednou ženou. Je atraktivní a inteligentní a vás vždycky nesmírně těší její společnost. Jednou si právě užíváte sobotní odpoledne - vy se díváte na fotbal, ona si čte noviny -, když vám zčistajasna řekne, že si myslí, že vás opravdu miluje, ale že už nesnese tu nejistotu, kam vlastně směřuje váš vztah. Řekne, že se neptá, jestli si ji chcete vzít; jenom zda se domníváte, že máte naději na společnou budoucnost. Co řeknete?
a) Že jste upřímně přesvědčen, že před sebou máte společnou budoucnost, ale že nechcete nic uspěchat.
b) Že přestože k ní také chováte silné city, nemůžete čestně prohlásit, že budete v nejbližší budoucnosti schopni učinit závazné prohlášení a že ji nechcete zranit tím, že byste jí dávali falešnou naději.
c) Že nevěříte, že Tryskáči dokázali uhrát remízu, když už prohrávali o dva body.

8. Dobrá, rozhodl jste se, že skutečně milujete jistou ženu a chcete s ní strávit zbytek života - sdílet radosti i strasti, krásné chvíle i tragédie a všechna dobrodružství a možnosti, jež vám nabízí svět, ať je to cokoli. Jak jí to řeknete?
a) Vezmete ji do příjemné restaurace a řeknete jí to po večeři.
b) Vezmete ji na procházku na pláž zalitou měsíčním svitem a vyslovíte její jméno, a když se k vám obrátí, s vlasy rozevlátými mořským vánkem a hvězdami v očích, řeknete jí to.
c) Co byste jí měl říct?

9. Jednoho všedního rána se vaše žena vzbudí a necítí se dobře. Proto vás požádá, abyste, vypravil vaše tři děti do školy. Vaše první otázka zní:
a) "Potřebujou najíst nebo něco?"
b) "Oni už chodí do školy?"
c) "My máme tři děti?"

10. Kdy může člověk vyhodit vysloužilé spodky?
a) Když získaly barvu mrtvé velryby a jsou v nich tak velké díry, že už není jasné, které z nich vlastně původně sloužily pro nohy.
b) Když se jejich forma zredukovala na osm volně spojených spodkových molekul a musíte jimi manipulovat výlučně pinzetou.
c) Člověk nesmí nikdy vyhazovat vysloužilé spodky. Opravdový chlap pravidelně kontroluje koš na odpadky pro případ, že by se nějaká osoba - neuvádíme žádná jména, ale určitě by to byla jeho žena - tajně snažila likvidovat jeho spodky, na které tajně žárlí, protože se zdá, že k nim chlap má intimnější vztah než k ní.

11. Jaké je podle vašeho názoru nejlogičtější vysvětlení faktu, že Mojžíš vedl Izraelské celých čtyřicet let, než se konečně dostal do země zaslíbené?
a) Zkoušel to.
b) Chtěl, aby zemi zaslíbenou opravdu ocenili, až se do ní konečně dostanou.
c) Odmítal se ptát na cestu.

12. Jaká je největší vymoženost lidstva?
a) Demokracie.
b) Náboženství.
c) Dálkové ovládání.
Jak bodovat:
Dejte si bod za každou odpověď "c)". Skutečný chlap by v tomto testu získal aspoň 10 bodů. Skutečný chlap by vlastně získal aspoň 15, protože by dostal speciální pětibodový bonus za to, že zná ten vtip o chlapíkovi, který měl Alzheimerovu nemoc a rakovinu.

(Dave Barry: Rukověť správného chlapa)

Autor: Dave Barry
Editor: redakce
Vytvořeno: 20.04.2001 12:00
Poslední změna: 20.04.2001 12:00

RSS

Hodnocení: 3.28 (14x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz