Sranda a veselosti

Oblíbené hry nejen pro děti

My všichni jsem přece tak hraví, ale každý to máme rád jinak...

Hra na Jana Husa

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí u kremační pece a vylosují si pořadí. Vedoucí hry poté nechá pec zažehnout, hráči si obléknou bílý hábit a za recitace zakázaných knih se nechávají zasunout do pece. Kdo vydrží v peci nejdéle, stává se Janem Husem a má nárok na oslovování Mistře. Kdo se při hře nechá zcela upálit, zahořel pro víru a má právo se po neomezenou dobu popelit v urně.


Hra na epileptickou veverku

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí u stožáru vysokého napětí vybaveného rozvaděčem a vyšplhají do minimálně pětimetrové výšky. Na daný pokyn vedoucí hry vytrhne z rozvaděče fázový kabel a připojí jej na kostru stožáru. Kdo z hráčů vydrží na stožáru nejdéle, vyhrál a stává se epileptickou veverkou.


Hra na úplného blbce

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí a odjedou na E-55. Zde vyhledají evidentně těhotnou prostitutku a postupně jí nabízejí přiznání otcovství a vyplácení alimentů. Ten, koho si prodejná děva vybere a podepíše s ním příslušné úřední dokumenty, je úplný blbec.


Na Meresjeva

Postup a pravidla: Hráči se sejdou na nádraží a vylosují si čísla. Podle čísel si pak posedají na příslušné koleje a položí nohy přes kolejnice. Ten, po jehož koleji projede první vlak, vyhrál a stává se Meresjevem.


Na GULAG

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí u starého zatopeného lomu. Zde vylosují jednoho, který vyfasuje obušek a stává se velitelem pracovního tábora. Ostatní se svléknou do půli těla, připnou si na levou nohu desetikilogramovou ocelovou kouli a hledají na dně lomu zlato.
Kdo první najde zlato, vrátí se na břeh, označí velitele tábora za oportunistu a nastoupí na jeho místo, zatímco bývalý velitel je zařazen mezi ostatní a je mu snížen příděl potravy na polovinu.
Pokud v průběhu hry někdo utone, dosvědčí ostatní hráči do protokolu, že nešťastník uklouzl v sauně. Kdo nedosvědčí, stráví za odměnu v sauně noc.


Hra na všeobecnou lékařskou péči

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí v uzamčené místnosti a vylosují ze svého středu jednoho, který se stává zubařem. Ostatní si vylosují pořadová čísla, stávají se pacienty a chodí si k zubaři nechat vytrhnout jeden zub. Protože zdravotní pojišťovny neplatí své závazky, má zubař povoleny pouze následující pomůcky: kombinačky, sekera, hever a vzduchovka. Pokud zákrok není bezbolestný, má každý čerstvě ošetřený pacient právo zubaře zmlátit. Poslední pacient před zubařovým úmrtím se stává novým zubařem a hra pokračuje tak dlouho, dokud nedojdou zásoby zubů nebo hráčů.


Hra na vybitý mobil

Hráči si vylosují čísla a shromáždí se v malé místnosti bez oken, jejíž kapacita počtu hráčů evidentně nestačí. Najatí asistenti přesto všechny do místnosti nacpou a zavřou dveře. Vedoucí hry stojící venku poté začne náhodně opakovaně losovat čísla hráčů a přes dveře je vyvolávat. Každý vyvolaný se na tuto výzvu musí přihlásit na příjmu. Komu prvnímu v tlačenici dojde kyslík a neohlásí se, prohrál a je vybitý mobil.
Hru je možno využít i v náročnější variantě "Na poslední nevybitý mobil."


Na doživotního Horňáka (pouze pro muže)

Postup a pravidla: Hráči se shromáždí v mezipatře domu, vylosují si čísla a v tomto pořadí sjíždějí obkročmo po zábradlí, do něhož předtím vedoucí hry zpola zatloukl dva větší hřebíky. Kdo po dojezdu nejlépe zazpívá skladbu "Kotě už spí...", vyhrál a stává se doživotním Horňákem.


Autor: none
Editor: redakce
Vytvořeno: 05.09.2000 12:00
Poslední změna: 05.09.2000 12:00

RSS

Hodnocení: 3.00 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz